Hydromasážní a vířivé vany

Vířivá vana již dnes není, co se týče cenové náročnosti na pořízení, položkou, o které byste měli jen snít. Ceny vířivek a hydromasážních van se snížily natolik, že se stávají běžným domácím spotřebičem. V tomto článku vám poradíme, jak vybrat hydromasážní vanu, jaké jsou možnosti, jak se dají používat, hlavní výhody a nevýhody různých variant. To vše postupně probereme v našem článku.

 

Účinky používání hydromasážních a vířivých van jsou blahodárné. Již v minulém století začali lékaři využívat vodní procedury a to zejména hydromasáž. Ta zlepšuje krevní oběh, zmírňuje napětí svalů a odstraňuje stres. Pobyt ve vířivce bývá často součástí rehabilitace i po vážnějších zraněních. Výčet využití masážních van je velice široký. Vířivka má výborný vliv na kardiovaskulární systém. Poskytne úlevu kloubům a svalům. Správně nasměrované proudy vody v oblasti kříže se postarají o namasírování svalstva trupu po stranách křížových obratlů, sedacího nervu a bederního kloubu. Výkonné a dobře prokrvené svaly jsou tím nejdůležitějším předpokladem pro uchování zdravých zad.

 

Začneme tím, jaké typy masážních systémů mohou vany obsahovat:

 

 • Vířivky: Systém vany má umístění trysek po stranách a masáž se provádí pomocí proudu vzduchu pod vodou.

 

 • Hydromasážní: Systém se vyznačuje umístěním masážních trysek po stranách vany. Samotný proces masáže zajišťuje vhánění proudu vody do vany.

 

 • Kombinované hydromasážní: Tento typ masážního systému se považuje za nejúčinnější. Je to kombinace předchozích dvou systémů. Takže masáž probíhá jak vzduchovými tryskami (AIR trysky), tak tryskami hydromasážními. Vany s tímto systémem se vyznačují několika druhy hydromasážních trysek po stranách a na dně vany jsou umístěny AIR trysky.

 

V závislosti na modelu jsou všechny vany vybaveny masážními režimy. Některé vany poskytují jednoduché ovládání pomocí dálkového ovladače, případně možnost regulace tlaku trysek.

 

Kromě funkce masáže může vana poskytnout řadu dalších benefitů:

 

 • Chromoterapie: Terapie barevným světlem využívá vlastnosti vody a léčivé účinky barevného světla k obnově a zároveň udržení vitálních funkcí těla.

Vířivá vana 180 x 100 cm se světelnou terapií chromoterapie      Vířivá vana 160 x 105 cm se světelnou terapií      Vířivá vana 170 x 75 cm se světelnou terapií       ovladač chromoterapie hydromasážní vana dálkové ovládání 

 

 • Aromaterapie: Přidáním esenciálního olejíčku do koupele se navodí příjemná atmosféra. Vůně olejíčku umocní pocit relaxace, uvolní mysl a zlepší náladu.

Esenciální olejíček, Blahovičník, aromaterapie, olejíček_1         Esenciální olejíček, Levandule, aromaterapie, olejíček_1         Esenciální olejíček, Skalní růže, aromaterapie, olejíček_1 

 

 • Dezinfekční systémy: Některé vany poskytují i možnost dezinfekce masážního systému po každém použití vany. O čistotu potrubního systému se většinou postará ozonátor, který dokonale dezinfikuje celou sestavu.

Vířivé vany FLAT hydromasáž         Vířivé vany LUXUS hydromasáž   

 

 

Dalším důležitým prvkem je, z čeho je samotná vana vyrobena:

S ohledem na cenu:

 

 • Plast: Výhodou těchto van je jejich cena. Nízké pořizovací náklady jsou ale vykoupeny mnoha nedostatky. Vany jsou velice náchylné na agresivní prostředí (nadměrné teplo, sůl, tvrdá voda), tyto faktory snižují životnost těchto van. Velice rychle ztratí na atraktivitě (změna barvy, škrábance).

 

 • Sklolaminát: Stejně jako vana z plastu má řadu nevýhod, z nichž hlavní je křehkost. Oproti plastu není náchylná na poškrábání a snadněji se čistí.

 

Kvalitní vířivé vany jsou vyrobeny z:

 

 • Akryl: Je ideální materiál pro výrobu van. Je to relativně nový materiál, který velice rychle získal na oblibě. Hlavními výhodami jsou dokonalý hladký povrch bez švů, trvanlivost, není náchylná na poškození, snadno se čistí, dobře se vyrovnávají s teplotními rozdíly, agresivní prostředí na ně nemá prakticky žádný vliv, jsou stálobarevné.

 

 • Ocel: Tento materiál je v poslední době stále méně používán a nahrazen novějším akrylátovým. Mezi výhody patří snadná instalace, váha vany. Při koupeli se voda v lázni ochlazuje pomaleji oproti akrylátové variantě.

 

 • Litina: Oblíbená je i vana litinová pro svoji schopnost dlouhou dobu udržet teplotu lázně a extrémně nízkou hladinu hluku. Taktéž se dobře udržuje a čistí. Nevýhodou je hmotnost a vysoká cena materiálu.

 

 

Při výběru hydromasážní vany je také důležitý rozměr a tvar:

 

 • Rohové vířivé vany se stejnou délkou stran:

Standard SURF

 

 • Rohové vířivé vany s jednou delší stranou:

Mega SURF

 

 • Obdélníkové vířivé vany:

Long SURF

 

 • Atypické vířivé vany:

 Elegance SURF - kopie

 

 

Již jste seznámeni se základními parametry vířivých van. Nyní se musíte rozhodnout, jaké varianty preferujete:

 

 • Postačí vám hydromasážní vana, nebo volíte kombinovanou vířivku s hydromasážními a AIR tryskami?
 • Výběr materiálu? Plast a sklolaminát jen v extrémním případě, pokud nejsou finance na kvalitní vanu. Vynikající volbou pro poměr ceny a vysoké kvality je akrylátová vana.
 • Tvar a velikost vany? Pro malé prostory je nejvýhodnější volbou rohová nebo obdélníková vířivá vana.
 • Další funkce? Jaké další požadavky máte na vanu? Chcete se uvolnit a relaxovat pomocí masážních trysek a současně uvolnit mysl chromoterapií a vůní esenciálních olejíčků?
 • Počet a umístění trysek hydromasážního systému vířivé vany.

Co by Vás ještě mohlo zajímat:

 • Cirkulace vody – Napuštěná voda koluje v uzavřeném hydromasážním systému. Čerpadlo saje sacím košem vodu z vany a vrací ji pomocí masážních trysek zpět do vany. Nedochází tudíž k dodatečnému odběru vody k použití trysek. S tím souvisí minimální množství vody ve vaně. Při plánování využití hydromasážního systému je nutné, aby byla nejvýše položená tryska zcela potopena, jinak nebude hydromasáž fungovat zcela správně.
 • Ovládání trysek – Tlak proudu vody z trysek se dá nastavit pomocí regulačního kolečka umístěného na lemu vany. Zde se také nachází tlačítko na vypnutí a zapnutí trysek.
 • Obsluha chormoterapie – Chromoterapie se ovládá jednoduše dálkovým ovladačem, na kterém si můžete zvolit některý z 16 odstínů barev.
 • Použití solí, pěn do koupele a tuhých mýdel – Soli a pěny do koupele nemají negativní vliv na životnost, údržbu vany a hydromasážního systému. Pouze tuhá mýdla mohou způsobit zanášení hydromasážního systému, který je pak nutné častěji čistit.

 

Pro inspiraci navštivte náš web www.arttec.cz.

Další otázky ohledně výběru vířivé vany vám rádi zodpovíme. Pište na e-mail: stanislav.sochor@arttec.cz

 

Přejeme krásný den

ARTTEC S.R.O.

 

 

Nejprodávanější

Citronnella difuzér mix - aromatická kompozice proti komárům esenciální olej
 
393 Kč
(325 Kč bez DPH)
Vosk na dřevěný nábytek, 400ml
Antik vosk (Antik-Wachs), 400ml
Momentálně nedostupné
Kód: WER00080
 
229 Kč
(189 Kč bez DPH)
Tymián borneol
ARTTEC přírodní vonný olej Tymián borneol 10 ml
Momentálně nedostupné
Kód: NAT00021
 
319 Kč
(264 Kč bez DPH)
Řebříček obecný
627 Kč bez DPH
759 Kč
Kód: NAT00001
Kajeput střídavolistý
206 Kč bez DPH
249 Kč
Kód: NAT00055
Skalní růže
Akce
ZDARMAZDARMA 599 Kč –3 %
480 Kč bez DPH
581 Kč
Kód: NAT00006
ARTTEC přírodní vonný olej Červená myrta bio 10 ml
356 Kč bez DPH
431 Kč
Kód: NAT00015
Vosk na dřevěný nábytek, 400ml
Novinka Tip
Antik vosk (Antik-Wachs), 400ml
Momentálně nedostupné
189 Kč bez DPH
229 Kč
Kód: WER00080
ARTTEC přírodní vonný olej Dobromysl - Oregáno bio 10 ml
288 Kč bez DPH
348 Kč
Kód: NAT00016
ARTTEC přírodní vonný olej Jalovec de Provence bio 10 ml
355 Kč bez DPH
429 Kč
Kód: NAT00010
ARTTEC přírodní vonný olej Kananga vonná bio 5 ml
231 Kč bez DPH
279 Kč
Kód: NAT00031
Tymián borneol
264 Kč bez DPH
319 Kč
Kód: NAT00021
Černé mýdlo s rozprašovačem, 750ml Arttec
Novinka
123 Kč bez DPH
149 Kč
Kód: WER00019
Čistič skel krbových vložek a kamen, 750ml Arttec
Novinka
192 Kč bez DPH
232 Kč
Kód: WER00056
Fleur de savon Sprchový gel kosatec a grapefruit, 400ml Arttec
200 Kč bez DPH
242 Kč
Kód: WER00064
Fleur de savon Tekuté mýdlo na ruce levandule a rozmarýn, 400ml Arttec Kód: WER00065
Fleur de savon Tuhé mýdlo mléko a verbena, 200g Arttec
200 Kč bez DPH
242 Kč
Kód: WER00060
Nahoru
Další produkty
21 položek celkem