Údržba masážních van

Abyste si mohli nerušeně užít masáž vířivou vanou a relaxovat v ní, je potřeba udržovat vanu a celý její systém v čistotě. Dodržením pár pravidel předejdete zklamání a užijete si vysněnou relaxaci po dlouhém pracovním dni. Čištění vířivé vany a jejího systému doporučujeme provádět pravidelně jednou za měsíc, či po delší době, kdy nebyla vana používána. Běžnou údržbu provádějte cca jednou za týden. Vanu umyjte, opláchněte a vytřete do sucha.

 

Čištění hydromasážního systému:

Údržbu hydromasážního systému provedete tak, že napustíte tolik vody do vany, aby nejvýše položené trysky byly potopeny alespoň 5 cm pod hladinou vody. Do vody přidejte dávku čistícího prostředku (30 ml na 100 l vody), doporučujeme SANICLEAN. Nechte pár minut působit a poté spusťte na cca 5–10 minut hydromasážní systém. Nechte chvíli působit a znovu na 5–10 minut spusťte hydromasážní systém. Po dokončení čistícího procesu vodu vypusťte a napusťte do vany čistou vodu. Opět, aby byly horní trysky zcela zatopeny pod hladinou. Zapnutím hydromasážního systému teď pročistíte vanu od zbytků čistící kapaliny. Takovýmto způsobem pročistíte čerpadlo, rozvodné hadice a další součásti systému vířivé vany od zbytků usazených nečistot.

 

Běžná údržba vany a jejích komponent:

K udržovaní čisté vany doporučujeme přípravek SANICLEAN, který krásně vyčistí a odstraní vodní kámen. Rada od nás, použijte po vyčistění ochranný přípravek NANOPROTECT, který po nanesení ochrání povrch proti znovu usazení vodního kamene. V případě, že je nečistota usazená na tryskách, očistěte trysky kartáčkem nebo hadříkem namočeným v SANICLEANU. Pro snadnější údržbu je vhodné vanu po každé koupeli osprchovat teplou vodou a vytřít do sucha.

 

Ozonátor:

Je zařízení, které pomocí elektrického výboje vytváří ozon O3. Některé vířivé vany mají možnost po každém koupání vyčistit systém vany automaticky. Funguje to tak, že po vypuštění vany se spustí program, který do systému potrubí vžene ozon 03. Tento plyn má výborné desinfekční účinky. Tímto procesem, který trvá 5–10 min. (záleží na typu), se udrží systém vířivé vany stále čistý.

Vířivé vany FLAT hydromasáž   Vířivé vany LUXUS hydromasáž 

 

Pár poznatků na závěr:

  • Nepoužívejte agresivní čistící prostředky SAVO, nebo jinou chemii s přidaným chlorem. Chlor narušuje povrch trysek a může je zničit!
  • Doporučujeme nepoužívat ve vaně tuhá mýdla, která zanáší hydromasážní systém a usazují se v rozvodných hadicích. Důsledkem je nutná častější údržba celého systému.
  • Časté používání vany pro vás znamená jednodušší údržbu. Naopak pokud vanu déle nepoužíváte, je na místě pročistit hydromasážní systém. Zabere to 15–20 minut a máte jistotu ničím nerušené relaxace přímo u vás v koupelně.

 

Čistící prostředky:

Pro snadnou údržbu vířivých a hydromasážních van doporučujeme tyto čistící přípravky. Sadu SANICLEAN + NANOPROTECT. Které vám umožní jednodušší úklid a ochranu před dalším usazováním nečistot.

Čistič, ochrana proti vodnímu kameni nanoochrana, koupelna, arttec     Přírodní čistící prostředky, eko drogerie, koupelna

 

 

Přejeme vám spoustu krásných chvil a nerušenou relaxaci ve vaší masážní vaně.

 

ARTTEC S.R.O.

 

 

Nejprodávanější

Speciální čistící prostrědek na sprchové kouty
614 Kč –10 %
Původně: 614 Kč  (–10 %)
549 Kč
(454 Kč bez DPH)
Citronnella difuzér mix - aromatická kompozice proti komárům esenciální olej
 
393 Kč
(325 Kč bez DPH)
Vosk na dřevěný nábytek, 400ml
Antik vosk (Antik-Wachs), 400ml
Momentálně nedostupné
Kód: WER00080
 
229 Kč
(189 Kč bez DPH)
Hliněný kámen krémový víceúčelový čisticí prostředek, 700ml Arttec
Novinka
Kód: WER00014
NANOPROTECT - nano-ochrana sprchových koutů proti vodnímu kameni
368 Kč bez DPH
445 Kč
Kód: NAN00001
Vosk na dřevěný nábytek, 400ml
Novinka Tip
Antik vosk (Antik-Wachs), 400ml
Momentálně nedostupné
189 Kč bez DPH
229 Kč
Kód: WER00080
ARTTEC přírodní vonný olej Dobromysl - Oregáno bio 10 ml
288 Kč bez DPH
348 Kč
Kód: NAT00016
ARTTEC přírodní vonný olej Jalovec de Provence bio 10 ml
355 Kč bez DPH
429 Kč
Kód: NAT00010
ARTTEC přírodní vonný olej Kananga vonná bio 5 ml
231 Kč bez DPH
279 Kč
Kód: NAT00031
Řebříček obecný
627 Kč bez DPH
759 Kč
Kód: NAT00001
Skalní růže
Akce
ZDARMAZDARMA 599 Kč –3 %
480 Kč bez DPH
581 Kč
Kód: NAT00006
Tymián borneol
264 Kč bez DPH
319 Kč
Kód: NAT00021
Nahoru
Další produkty
26 položek celkem