Vanička z litého mramoru

Litý mramor a vaničky z něj vyrobené zaručují dlouhou životnost, vysokou odolnost vůči poškození, pevnost a velkou nosnost. Litý mramor je v dnešní době velice oblíbený a používaný materiál u firem napříč mnoha odvětvími. Díky svému nadčasovému designu si získal umělý kámen své místo i v našich koupelnách. Pojďme se podívat, z čeho se tyto sprchové vaničky vyrábějí, jaké mají vlastnosti, možnosti použití a typy instalací.

Sprchové vaničky z litého mramoru POLARIS

 

Vaničky z litého mramoru ze série POLARIS

Parametry vaniček:

Umělý kámen, nebo také litý mramor, postupně vytlačuje technologicky starší akrylátové vaničky. Sprchové vaničky vyrábíme odléváním hmoty do formy. Materiál, který se vylévá do formy, je složen ze směsi pryskyřic a minerálů. Vaničky jsou po vytvrdnutí velice pevné, odolné vůči nárazu, neprohýbají se a jsou stálobarevné. Výška vaničky je 30 mm, což velice dobře vypadá, a díky nízkému profilu jsou tak ideálním řešením pro bezbariérové sprchové kouty. Materiál sprchové vaničky udržuje teplotu okolí, takže nestudí a je příjemná na dotek. Díky hladkému neklouzavému povrchu veškerá voda bez problému odteče. Nulový prohyb sprchové vaničky, pevnost a nosnost až 300 kg, to jsou další benefity tohoto materiálu. Díky vlastnostem umělého kamene, který není tak pórovitý jako jiné materiály, neulpívají na povrchu nečistoty a velice snadno se udržuje.

 

Možnosti instalace vaničky z litého mramoru, ARTTEC s.r.o.

Možnosti instalace vaniček

Je několik variant instalace vaniček z litého mramoru:

1. Instalace vaničky zapuštěním - Zapuštěním vaničky docílíme bezbariérového přístupu do prostoru pro sprchování. Připravíme si dle rozměru vaničky prostor pro zapuštění (hloubka musí být minimálně výška vaničky plus výška sifonu). V dalším kroku si vyměříme místo, kde bude instalován sifon. Připojíme sifon k odpadu a umístíme jej na vyměřené místo. Kolem sifonu umístíme stavební materiál a vytvoříme tím kapsu pro sifon. Zbytek prostoru zaplníme betonem a stáhneme do roviny tak, aby výška betonu byla nižší o výšku vaničky. Po vyschnutí betonu naneseme na beton silikon a ustavíme sprchovou vaničku. Doporučujeme dodržet dilatační spáru 1–2 mm. Nyní se mohou dodělat obklady, dlažba a zasilikonovat zbylé spáry.

2. Instalace vaničky na podlahu - Při tomto způsobu se vanička instaluje přímo na zem (ne na dlažbu, dlažba se po položení sprchové vaničky dodělá na míru). Vyznačíte si dle umístění sifonu na vaničce místo, kde do podlahy zapustíte sifon, a obkreslíte si tvar vaničky. Po připravení otvoru sifon zapojíte k odpadu a vložíte pod úroveň podlahy. Nyní nanesete na vyznačený prostor (plochu pod vaničkou) silikon. Prostor jste si vyznačili, když byla vanička položena. Nastává čas na usazení sprchové vaničky pomocí vodováhy. Pamatujte na to, že u zdi musí být dodržena 1–2 mm dilatační spára. Po vytvrdnutí můžeme instalovat horní část sifonu a vyplnit silikonem dilatační spáru.

3. Instalace vaničky na nožičky a obezdění - Máme připravený vyzděný přední soklík ve výšce dle možností nožiček, obvykle 90–100 mm. Namontujeme do vaničky nožičky. Pozor! dotahujeme ručně. Srovnáme všechny nožičky tak, aby byla vanička vodorovně posazena na vyzdění. Na vaničku instalujeme sifon a připojíme jej na odpad. Mezi vaničku a vyzdívku naneseme silikon a ustavíme. Nyní zatmelíme vzniklé spáry a necháme silikon vytvrdnout.

4. Instalace vaničky na nožičky a použití předního krycího panelu - Sprchovou vaničku otočíme a našroubujeme nožičky do otvorů. Pozor! nožičky dotahujeme pouze rukou. Následuje montáž sifonu. Poté postavíme vaničku do připraveného prostoru, nastavíme si výšku nožiček dle výšky předního panelu. Poté pomocí vodováhy srovnáme všechny nožičky tak, aby byla vanička v rovině. Nyní připojíme sifon k odpadu a připevníme přední krycí panel do klipů, které jsou umístěny na spodní straně vaničky. Zbývá již jen zasilikonovat spáry mezi zdí a vaničkou, případně i prostor mezi podlahou a krycím panelem (není podmínkou).

5. Instalace na obezdění - Připravíme si obezdívku předního soklíku a vyzdíme i prostor u zdi. Pomocí vodováhy připravíme povrch vyzdívky tak, aby byl rovný. Vyznačíme si, kde bude sifon umístěn, a připojíme jej na odpad (v případě potřeby sifon vypodložíme, aby vrchní část byla těsně pod vaničkou. Horní část sifonu odmontujeme. Na srovnaný vyzděný povrch naneseme silikon a ustavíme vaničku (dodržte dilatační spáru 1–2 mm od zdí). Po zaschnutí silikonu namontujeme horní část sifonu a sešroubujeme dohromady se spodní částí, dotáhneme (nezapomeňte vložit těsnění). Posledním krokem je pomocí silikonu vyplnit spáry kolem zdí.

Sprchové, masážní a parní boxy, ARTTEC s.r.o.

Masážní, sprchové a parní boxy. Výrobce ARTTEC s.r.o.

Vaničky používané u masážních, sprchových a parních boxů:

Litý mramor používáme i při výrobě sprchových boxů. V tomto případě je vanička umístěna na ocelovém rámu se stavěcími nožičkami ve výšce 10 cm. Prostor mezi podlahou a vaničkou je zakryt čelním panýlkem. Celý sprchový box se pak skládá z vaničky s rámem, zástěny a středového panelu, který je osazen příslušenstvím dle požadavků zákazníka. Volitelný je strop s tropickým deštěm o průměru 20 cm. Ukázky boxů můžete vidět na obrázcích.

Sprchové vaničky vyrábíme v těchto rozměrech:

Čtvrtkruh - 80 x 80 cm, 90 x 90 cm

Obdélník - 100 x 80 cm, 120 x 80 cm, 120 x 90 cm

Čtverec - 80 x 80 cm, 90 x 90 cm

Obdélník s rádiusem - 100 x 80 cm, 110 x 80 cm, 120 x 80 cm, 120 x 90 cm

Vzorkovna ARTTEC s.r.o. Tetčice

Vzorkovna

Vzorkovna, online chat, zákaznická podpora:

Přijďte se podívat do naší vzorkovny, kde máme vystavené veškeré naše zboží, na adrese Rosická 358, Tetčice, 664 17. V případě rychlého dotazu můžete využít náš chat v pravém dolním rohu " Zeptejte se" a nebo využít zákaznické podpory na tel.: 546 422 114. Rádi Vám se vším poradíme a zodpovíme dotazy.

S přáním krásného dne

Tým ARTTEC s.r.o.

Nejprodávanější

Sprchová vanička obdélníková z litého mramoru 100 x 90 cm LINEA
4 890 Kč –3 %
Původně: 4 890 Kč  (–3 %)
4 695 Kč
(3 880 Kč bez DPH)
Sprchová vanička obdélníková z litého mramoru 100 x 80 cm LINEA
4 590 Kč –4 %
Původně: 4 590 Kč  (–4 %)
4 406 Kč
(3 641 Kč bez DPH)
Sprchová vanička čtvercová z litého mramoru 80 x 80 cm LINEA
3 590 Kč –4 %
Původně: 3 590 Kč  (–4 %)
3 446 Kč
(2 848 Kč bez DPH)
Polaris 1080S Kód: PAN04437
Polaris 1280S Kód: PAN04438
Polaris 8080S Kód: PAN04435
Polaris 1290S Kód: PAN04439
18 položek celkem