Co je to hydromasáž, její ozdravné účinky a jak funguje?

Již lazebníci v době antické využívali ozdravných účinků horké vody a masáží v tamních lázních. Dnes můžete tyto procedury podstupovat ve wellness centrech, případně jiných zařízeních, většinou ubytovacích, které tuto službu nabízejí. Pokud nemáte poblíž žádné wellness centrum, nebo se vám nechce trávit čas rezervováním, cestováním a chcete mít hydromasáž kdykoli připravenou, je pro vás ideální pořídit si hydromasážní vanu.

Video hydromasážní vana THALEILA 160 x 105 cm se světelnou terapií

Co je hydromasáž?

Hydromasáž, neboli masáž vodou, patří mezi vyhledávané masážní procedury. Masážní trysky jsou umístěny po obvodu vany. Pomocí čerpadla, které nasává do hydromasážního systému vodu z prostoru vany, vhání pod tlakem vodu do trysek a proudem vody jsou tak masírovány potřebné části těla. Tyto velké trysky mají v sobě zabudovaný otočný kloub, díky kterému se dá proud vody nasměrovat tam, kam je potřeba. Kromě postranních velkých trysek, které jsou určeny k hydromasáži, vana obsahuje také několik sad zádových trysek, které se zabývají masáží bederní části a zad. Dále je ve vaně instalována většinou jedna sada nožních trysek, které jsou určeny k masírování chodidel. U těchto masážních trysek se dá plynule regulovat intenzita hydromasáže. Díky možnosti regulace proudu vody z trysek se stává masáž komfortnější a lépe se přizpůsobí vašim potřebám.

Masážní vana NIKÉ 160 x 105 cm s perličkovým systémem a světlem

Masážní vana NIKÉ 160 x 105 cm s perličkovým systémem a světlem

Pro koho je hydromasážní vana určena?

Naše vany s masáží doporučujeme všem, kteří si rádi dopřejí po náročném dni chvilku uvolnění a relaxu. Vana je ideálním místem, kde se zbavíte běžných denních starostí a můžete si vychutnávat pouze bublání vody a příjemnou vodní masáž. Tento prožitek se dá umocnit například i použitím oblíbených éterických olejů. Použitím kvalitního esenciálního oleje uvolníte mysl a navodíte příjemnou atmosféru.

Hydromasážní vana KRONA SURF + CHROMO 180 x 80 cm

Hydromasážní vana KRONA SURF + CHROMO 180 x 80 cm

Jaké ozdravné účinky má vodní masáž?

Tyto vany s hydromasáží ovšem nemusí sloužit pouze k relaxaci. Mohou pozitivně působit při rehabilitaci po nejrůznějších zraněních a úrazech. Působením masáže a teplé vody se rozšiřují cévy a snižuje se krevní tlak. Svaly se lépe prokrvují, teplota těla stoupá, díky čemuž se z těla dostávají ven nahromaděné nežádoucí škodlivé látky. Díky hydromasáži se tedy stimuluje krevní oběh a nastartuje se správné fungování lymfatického systému.

Vana osazená baterií s ruční sprchou

Vana osazená baterií s ruční sprchou

Jak je náročná údržba hydromasážní vany?

Údržba je podobná jako u klasické vany, dle potřeby ji vyčistíte od nečistot. Co se týče čištění hydromasážního systému, tak naše vany mají v sobě zabudovaný ionizér, který po vypnutí masáže vžene do systému potrubí 03, který desinfikuje a zabrání tak vzniku a množení bakterií. V závislosti na tvrdosti vody je občas potřeba vanu napustit a aplikovat přípravek na odstranění vodního kamene. Doporučujeme například přípravek SANICLEAN, který je šetrný ke všem komponentům vany, ovšem účinně odstraní vodní kámen. Proces odvápnění poté probíhá tak, že se vana napustí po horní masážní trysky, do vody se aplikuje přípravek a spustí se masážní systém vany na cca 5 minut. Poté masážní systém vany vypneme a necháme přípravek 10–15 minut působit. Po této době opět spustíme systém trysek a necháme běžet 5 minut. Vanu poté vypustíme, opláchneme a napustíme čistou vodou tak, aby byly horní trysky zatopeny vodou. Zapnutím hydromasážního systému docílíme pročištění vany od zbytků čistící kapaliny a vana je opět jako nová přichystána k použití.

Vzorkovna ARTTEC s.r.o. Tetčice

Vzorkovna ARTTEC s.r.o. Tetčice

Pokud chcete vidět naše výrobky na vlastní oči, určitě navštivte naši vzorkovnu v Tetčicích nedaleko Brna, kde máme všechny masážní i vířivé vany vystaveny, a nově jako málokterá firma nabízíme k vyzkoušení zapojenou hydromasážní vanu se světelnou terapií.

Masážní vana s perličkou GAIA FLAT 140 x 140 cm se světlem

Masážní vana s perličkou GAIA FLAT 140 x 140 cm se světlem

Kde nás najdete? ARTTEC S.R.O., Rosická 358, Tetčice, 664 17. V případě jakýchkoli dotazů nás můžete kontaktovat na telefonním čísle: 546 422 114 nebo na e-mailu stanislav.sochor@arttec.cz všechny Vaše dotazy rádi zodpovíme.

Těšíme se na Vás ARTTEC s.r.o.

 

 

Nejprodávanější

Vířivá vana TITAN SURF, 180 x 100 cm, 4 velké masážní trysky, 8 malých masážních trysek, 1 sací koš
43 172 Kč –12 %
Původně: 43 172 Kč  (–12 %)
37 991 Kč
(31 398 Kč bez DPH)
Masážní vana THALEILA SURF + CHROMO 160 x 105 cm akrylátová Pravá
37 896 Kč –12 %
Původně: 37 896 Kč  (–12 %)
33 348 Kč
(27 560 Kč bez DPH)
Vířivá vana THALEILA LUXUS 160 x 105 cm akrylátová Pravá
48 259 Kč –12 %
Původně: 48 259 Kč  (–12 %)
42 467 Kč
(35 097 Kč bez DPH)
8 položek celkem