Chcete kvalitní sprchový kout či sprchový box? Porovnání kvality

Vybíráte nový sprchový kout, nebo sprchový box do Vaší koupelny a zaměřili jste se na provedení a životnost sprchového zařízení? V článku se zaměříme na důležité komponenty sprchových boxů a koutů, porovnáme co se týče kvality a provedení námi vyráběné modelové řady BRILIANT s běžně dostupnými produkty, které můžete najít na internetu. Na naše sprchové kouty poskytujeme prodlouženou záruku a náhradní díly máme skladem i na modely starších deseti a více let. Detaily doladěné do dokonalosti dělají kvalitní a funkční produkty, na které se můžete spolehnout. Svědčí o tom i získání certifikátu v roce 2022 bezchybný výrobek.

  • Madla u sprchového koutu BRILIANT jsou vyrobeny z kvalitního leštěného hliníku a nejen že skvěle vypadají, ale poskytují dobrý úchop, pro pohodlné otevírání dveří.

Madlo kvalitní sprchový kout BRILIANT

Kvalitní madlo sprchového koutu BRILIANT z leštěného hliníku. Váha 16 g. Oproti běžně dodávanému madlu, pochromovaný satin (plast). Váha 0,4 g.

  • Pojezdová kolečka jsou důležitou součástí každého sprchového koutu a boxu. Pro bezproblémové otevírání sprchových dveří instalujeme do sprchových boxů a koutů pouze kvalitní dvou kolečka osazená na ložisku.

Kvalitní pojezdová kolečka sprchového koutu BRILIANT, ARTTEC s.r.o.

 

Zástěna je osazena dvojkolečky s kovovým tělem ⌀ 23 mm (dlouhá životnost). Oproti plastovému nalisovanému jednokolečku ⌀ 19 mm v běžném sprchovém koutu.

 

  • Spodní a horní oblouk je z masivního hliníku. Díky větší šířce stěny profilu je dosáhnuto dostatečné tuhosti celé konstrukce sprchového koutu. Ukotvuje se přímo do hliníkového těla, úchyty jsou hliníkové bez plastových vložek.

Leštěný hliníkový rám sprchového koutu BRILIANT 5 mm sklo

Obloukový profil sprchového koutu z leštěného hliníku. Oproti běžnému profilu s plastovými komponenty.

 

  • Elegantní úzký rám u sprchových koutů a boxy se vyznačuje vysokou tuhostí a kvalitním zpracováním. Použitý hliník je slitina AlMgSi, který se vyznačuje dobrou tvárností a vysokou odolností vůči korozi.

Boční kvalitní hliníkový rám sprchovéko koutu BRILIANT, leštěný hliník

Při užší šířce profilu dosaženo vyšší tuhosti díky hloubce rámu 2,4 cm oprati běžné šířce 1.5 cm.

 

  • Spojovací profil, který dodáváme ke sprchovým koutům a boxům je taktéž z leštěného hliníku stejné kvality jako rám ze slitiny AlMgSi. Profil vypadá elegantně a nepůsobí rušivým dojmem.

Hliníkový profil koutu BRILIANT leštěný hliník

Hliníkový profil 24 mm oproti běžně dodávanému spojovacímu profilu k boxům a sprchovým koutům.

 

  • Panel sprchového, masážního a parního boxu se vyznačuje vysokou přesností výroby díky použití kompozitních materiálů, které se používají pro svou pevnost a přesnost i v leteckém průmyslu. Díky vlastnostem tohoto materiálu je panel při stejné tloušťce pevnější, oproti dříve používaným materiálům.

Panel sprchového koutu BRILIANT kvalitní kompozitní materiál

Přesný panel vyrobený z kompozitního materiálu oproti běžně dodávanému plastovému ovládacímu panelu.

 

  • Zadní skla sprchových boxů se vyznačují kvalitou 6 mm tvrzené bezpečnostní skla dle standardu dle normy EN 12150-1 jedná se o sodnovápenatokřemičité sklo a je až pětkrát odolnější vůči bočnímu nárazu. Odolá teplotám rozdílům v ploše až 250°C, super bílé sklo.

Super bílá zadní skla sprchového boxu BRILIANT

Super bílé bezpečnostní sklo o tloušťce 6 mm oproti klasickému sklu o tloušťce 5 mm, barva skla nazelenalá s různými odstíny. 

 

  • Vanička z litého mramoru jako základní stavební kámen kvalitního sprchového boxu či koutu. Masivní vanička která má nosnost až 300 kg je umístěna na ocelovém rámu se stavěcími nožičkami (u sprchového koutu je možno vaničku instalovat přímo na podlahu, nebo zapustit zároveň s podlahou). Námi vyráběné vaničky z litého mramoru udržují teplotu okolí, proto nestudí a jsou příjemné na dotek.

Vanička z litého mramoru sprchový kout BRILIANT, ocelový rám, stavěcí nožičky

Pevná vanička z litého mramoru s nulovým prohybem na ocelovém rámu oproti nepřesné vaničce z ABS laminátu s plastovými nožičkami.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás obraťte na e-mailu: stanislav.sochor@arttec.cz nebo každý pracovní den můžete volat od 7:00 - 15:00 na tel.: 546 422 114. Rádi všechny vaše otázky zodpovíme a vše vysvětlíme. Naše firma provádí i montáže po celé ČR. V případě zájmu si určitě zažádejte o nezávaznou cenovou nabídku, kterou vám do dvou pracovních dní vypracujeme.

 

Nejprodávanější

Briliant 90 kout šedé sklo
8 980 Kč –18 %
Původně: 8 980 Kč  (–18 %)
7 290 Kč
(6 025 Kč bez DPH)
17 položek celkem