Neohodnoceno

Pelyněk kozalec - estragon de Provence (Artemisia dracunculus), palina dračia

100% čistý esenciální olej

Esenciální olej z estragonu je antiseptický, spasmolytický - uvolňuje svalové napětí a křeče. Je znám jako prostředek na podporu trávení, stimuluje krevní oběh. Sekundárně pomáhá při léčbě revmatismu a atritidy díky svým močopudným a detoxikačním vlastnostem.

Můžeme doručit do:
20.1.2021
Skladem (> 5 ks)
Kód: NAT00044
Značka: ARTTEC
419 Kč 346 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Koupel, Masáž, Obklady
? Objem: 10 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Pelyněk kozalec - estragon de Provence (Artemisia dracunculus), palina dračia, 10ml

100% čistý esenciální olej

Pelyněk estragon, zvaný také pelyněk kozalec, se používá již od starověku jako léčivá rostlina a hlavně jako koření. Uplatňuje se i v parfumérii. Ve fytoterapii se estragon používá k podpoře tvorby žluči, působí mírně močopudně, zvyšuje chuť k jídlu a zlepšuje trávení. Tlumí křečové bolesti při dyspepsii (podrážděný žaludek) a podobných zdravotních problémech a v gynekologii se uplatňuje při premenstruační tenzi a menstruační bolesti.
Estragon v jakékoliv formě by se měl aplikovat jednorázově nebo jen velmi krátkodobě a v žádném případě nepřekračovat maximální dávku byliny - jednorázová dávka nesmí překročit 1 g, denní pak 3 g. Thujon, látka kterou obsahuje pelyněk je ve vyšších dávkách velmi toxická pro játra a nervovou soustavu. Předávkování může vést k poškození nervové soustavy, svalovým křečím, snížení smyslového vnímání nebo poruchám intelektu. Thujon je nejvíce známý díky své přítomnosti v absintu, kde jednou z hlavních složek tohoto alkoholického nápoje je právě pelyněk. Pro vnitřní použití je vhodnější používat bylinu sušenou než extrakt. Extrahováním (působením páry a mírného tlaku) se ve výtažku zesiluje účinnost některých látek obsažených v bylině, zejména thujonu, a může dojít lehce k nežádoucímu předávkování.

 

EO z estragonu je antiseptický, spasmolytický - uvolňuje svalové napětí a křeče. Je znám jako prostředek na podporu trávení, stimuluje krevní oběh. Sekundárně pomáhá při léčbě revmatismu a atritidy díky svým močopudným a detoxikačním vlastnostem. Uklidňuje zažívací potíže psychického původu. V lidovém léčitelství se používá na střevní parazity (roupy, škrkavky).

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 3 kapky s 5 ml olivového extra panenského oleje) podporuje cirkulaci krve a lymfy a tím se zamezuje hromadění a usazování nežádoucích látek zejména v kloubech, stimuluje peristaltický pohyb ve střevech a celkový proces trávení. Uvolňuje svalové napětí a křeče, zejména při menstruaci.
Aromalampa + (až 6 kapek podle velikosti prostoru) stimuluje nervový system, aroma je osvěžující a pomáhá pozvednout náladu, zmírňování emocionálních úzkostí, deprese, hyperaktivity i fyzické únavy.
Difuzér + (dle návodu výrobce)
Potírání -
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně) aktivuje cirkulaci krevního oběhu, zahřívá - přivádí teplo do oblasti nerovnováhy, pomáhá uvolňovat toxiny v organizmu a následně stimuluje jejich vylučování, eliminuje tělesný zápach, inhibuje (zamezuje) množení mikroorganizmů na povrchu těla.
Obklady + (5 kapek do 1 l teplé vody) lokálně na místa postižená revmatismem a artritidou
Inhalace -
Výplach úst -
Sauna/parní box -


EO jen k zevnímu použití, aplikovat pouze ředěný v nosném oleji.
Pelyněk nesmějí v žádném případě užívat těhotné a kojící ženy, neboť bylina má abortivní účinky (vyvolává potrat).
Nevhodný i pro děti do 12 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.