3 hodnocení

ARTTEC přírodní vonný olej Pelyněk kozalec - Estragon de Provence 10 ml

100% čistý esenciální olej

Esenciální olej z estragonu je antiseptický, spasmolytický - uvolňuje svalové napětí a křeče. Je znám jako prostředek na podporu trávení, stimuluje krevní oběh. Sekundárně pomáhá při léčbě revmatismu a atritidy díky svým močopudným a detoxikačním vlastnostem.

Esenciální olejíčky můžete také využít při relaxační koupeli, například v našich masážních vanách se světelnou terapií.

Masážní vana se světlem, vířivé vany, Arttec

Můžeme doručit do:
3.12.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: NAT00044
Značka: ARTTEC
419 Kč –3 % 406 Kč 336 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Koupel, Masáž, Obklady
? Objem: 10 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Typ olejíčku: Přírodní esenciální olej
? Typ zboží: Akce
Položka byla vyprodána…
ARTTEC přírodní vonný olej Pelyněk kozalec - Estragon de Provence 10 ml
Akce
419 Kč –3 %

Pelyněk kozalec - estragon de Provence (Artemisia dracunculus), palina dračia, 10ml

100% čistý esenciální olej

Pelyněk estragon, zvaný také pelyněk kozalec, se používá již od starověku jako léčivá rostlina a hlavně jako koření. Uplatňuje se i v parfumérii. Ve fytoterapii se estragon používá k podpoře tvorby žluči, působí mírně močopudně, zvyšuje chuť k jídlu a zlepšuje trávení. Tlumí křečové bolesti při dyspepsii (podrážděný žaludek) a podobných zdravotních problémech a v gynekologii se uplatňuje při premenstruační tenzi a menstruační bolesti.
Estragon v jakékoliv formě by se měl aplikovat jednorázově nebo jen velmi krátkodobě a v žádném případě nepřekračovat maximální dávku byliny - jednorázová dávka nesmí překročit 1 g, denní pak 3 g. Thujon, látka kterou obsahuje pelyněk je ve vyšších dávkách velmi toxická pro játra a nervovou soustavu. Předávkování může vést k poškození nervové soustavy, svalovým křečím, snížení smyslového vnímání nebo poruchám intelektu. Thujon je nejvíce známý díky své přítomnosti v absintu, kde jednou z hlavních složek tohoto alkoholického nápoje je právě pelyněk. Pro vnitřní použití je vhodnější používat bylinu sušenou než extrakt. Extrahováním (působením páry a mírného tlaku) se ve výtažku zesiluje účinnost některých látek obsažených v bylině, zejména thujonu, a může dojít lehce k nežádoucímu předávkování.

 

EO z estragonu je antiseptický, spasmolytický - uvolňuje svalové napětí a křeče. Je znám jako prostředek na podporu trávení, stimuluje krevní oběh. Sekundárně pomáhá při léčbě revmatismu a atritidy díky svým močopudným a detoxikačním vlastnostem. Uklidňuje zažívací potíže psychického původu. V lidovém léčitelství se používá na střevní parazity (roupy, škrkavky).

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 3 kapky s 5 ml olivového extra panenského oleje) podporuje cirkulaci krve a lymfy a tím se zamezuje hromadění a usazování nežádoucích látek zejména v kloubech, stimuluje peristaltický pohyb ve střevech a celkový proces trávení. Uvolňuje svalové napětí a křeče, zejména při menstruaci.
Aromalampa + (až 6 kapek podle velikosti prostoru) stimuluje nervový system, aroma je osvěžující a pomáhá pozvednout náladu, zmírňování emocionálních úzkostí, deprese, hyperaktivity i fyzické únavy.
Difuzér + (dle návodu výrobce)
Potírání -
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně) aktivuje cirkulaci krevního oběhu, zahřívá - přivádí teplo do oblasti nerovnováhy, pomáhá uvolňovat toxiny v organizmu a následně stimuluje jejich vylučování, eliminuje tělesný zápach, inhibuje (zamezuje) množení mikroorganizmů na povrchu těla.
Obklady + (5 kapek do 1 l teplé vody) lokálně na místa postižená revmatismem a artritidou
Inhalace -
Výplach úst -
Sauna/parní box -


EO jen k zevnímu použití, aplikovat pouze ředěný v nosném oleji.
Pelyněk nesmějí v žádném případě užívat těhotné a kojící ženy, neboť bylina má abortivní účinky (vyvolává potrat).
Nevhodný i pro děti do 12 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme česká firma ARTTEC, která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. V naší výrobní hale v Tetčicích vyrábíme kvalitní vířivé vany, masážní boxy, hydromasážní vany, sprchové boxy a termo boxy. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce parní lázně a jako světovou novinku hydromasážní vany se světelnou terapií (chromoterapie). Naše vybrané produkty si můžete prohlédnout i na vzorkovně přímo v Tetčicích, kde vám náš personál rád poskytne potřebné informace.

Jelikož jsme výrobci, plně dohlížíme na kvalitu materiálů a zpracování produktů. O tom, že si za svojí prací stojíme, svědčí záruka na 5 let. Naší předností je možnost upravit box či vanu podle přání zákazníka, kterému tak můžeme připravit zařízení na míru. Zájemce si tak může nakombinovat různé systémy, aby plně odpovídaly jeho požadavkům (např. kombinování masážních trysek, termo baterií, chromoterapie atp.). Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte se na nás obrátit, k dispozici jsme mimo jiné i na online chatu, který je zpřístupněný na našich stránkách.

Naše firma nabízí i službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mít starosti se zapojením a zprovozněním. Servis po domluvě přijede, zařízení zapojí a vysvětlí jeho používání. Jako bonus při využití odborné montáže získáte prodlouženou záruku na 6 let. Kromě výše zmíněných produktů se firma dále zabývá prodejem širokého spektra sprchových dveří do niky, vaniček a sprchových koutů. Naše nabídka zboží je rozmanitá a vy si můžete vybrat podle různých parametrů – velikost vaničky, její výška, nabízíme široký výběr velikostí a typů sprchových dveří, včetně výběru typu skla.

Pro kompletní doplnění sortimentu, který přímo láká k relaxaci, nabízíme přírodní kosmetiku a vonné olejíčky pro prohloubení zážitku z koupele. V našich zařízeních si tak můžete kromě běžné očisty těla dopřát i aromaterapii, masáž těla pomocí trysek nebo vířivou koupel. To vše můžete doplnit i světelnou terapií, nebo v případě parního boxu saunou.

Naše firma vám také poskytne návod na údržbu zakoupeného zboží tak, aby vám správně fungovalo a vy jste mohli naše produkty co nejdéle používat. K údržbě a čištění van i sprchových koutů nabízíme ekologické čistící prostředky od francouzské firmy Briochin. Jejich obliba tkví ve snadném a efektivním použití, ale i v tom, že nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují přírodu.

Produkty si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.arttec.cz.