1 hodnocení

ARTTEC přírodní vonný olej Kafrovník lékařský 10 ml

100% čistý esenciální olej

Využití nachází zejména v lékařství a v parfumerii, kde se používá pro přípravu kosmetických a masážních přípravků, parfémů a jemných mýdel.

Esenciální olejíčky můžete také využít při relaxační koupeli, například v našich masážních vanách se světelnou terapií.

Masážní vana se světlem, vířivé vany, Arttec

Můžeme doručit do:
26.4.2024
Možnosti doručení
Skladem
Kód: NAT00033
Značka: ARTTEC
239 Kč 198 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Potírání, Koupel, Inhalace, Výplach úst, Sauna/parní box, Masáž, Obklady
? Objem: 10 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Typ olejíčku: Přírodní esenciální olej
? Typ zboží: Běžná cena
ARTTEC přírodní vonný olej Kafrovník lékařský 10 ml
ZDARMAZDARMA

Kafrovník lékařský - Bois de Ho (Cinnamomum camphora), Gáfrovník lekársky, 10ml

100% čistý esenciální olej

Kafrovník lékařský, nazývaný také skořicovník kafrovník, je stálezelený strom s mohutným kmenem pokrytým světlou a velmi drsnou vertikálně rozpraskanou borkou. Ve své původní domovině (jihovýchodní Asii) se dožívá velmi vysokého věku -v Japonsku se nacházejí exempláře staré údajně až 1000 let. Extrakt z kůry kafrovníku obsahuje zejména linalool, který je vynikající pro podporu klidného a relaxačního prostředí a kafrovou silici, která na vzduchu oxiduje a mění se v tuhý surový kafr. V průmyslové výrobě se používalo dřevo a kořeny stromů starých povětšinou 50 až 60 let, případně i listí ze stromů mladších.

 

Ze silice se pak připravuje čistý kafr (Camphora naturalis raffinata). Tento produkt je někdy označován jako "japonský kafr". V současnosti se tradiční způsob výroby udržel hlavně v Číně a na Tchaj-wanu, a to z důvodu potřeb tamního tradičního léčitelství. Využití nachází zejména v lékařství a v parfumerii, kde se používá pro přípravu kosmetických a masážních přípravků, parfémů a jemných mýdel. V chemickém průmyslu je pak využíván k výrobě jiných terpenických derivátů, výbušnin, jako změkčovadlo plastických hmot, či jako složka laků a barev. Kafr zbavený safrolu se využívá k výrobě vanilkového a mátového aromatu pro potřeby potravinářského průmyslu. Jeho vůně a vlastnosti jsou velmi podobné oleji z růžového dřeva, Bois de Rose - růžové dřevo.

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 3 kapky s 5 ml olivového extra panenského oleje, používejte ihned po smíchání, neboť účinné látky obsažené v extraktu jsou velice prchavé) analgetikum (úleva od bolesti), protizánětlivý, antibakteriální, antispasmodický (střevní potíže), protihypotenzní (náhlý pokles krevního tlaku), imunostimulátor (posiluje imunitní odpověď organizmu), sedativum (potlačuje vliv centrální nervové soustavy), antimykotický (protiplísňový). Vynikající tonikum na pokožku, zabraňuje tvorbě vrásek a omlazuje pleť, podporuje obnovu buněk.
Aromalampa + (až 6 kapek podle velikosti prostředí) osvěžující a uklidňující při depresích, úzkosti a stresu
Difuzér + (podle návodu výrobce) jako aromalampa, výborný odpuzovač hmyzu
Potírání - (používat pouze zředěné v nosném oleji, v čisté podobě může způsobit podráždění kůže a i tak nepřekračovat doporučenou dávku, používejte nízké koncentrace)
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně) koupel podporuje léčbu zánětu močového měchýře i vaginálních výtoků a infekcí, potlačuje revmatické potíže
Obklady + (5 kapek do 1 l teplé vody) proti bolesti, má lehké analgetické schopnosti, kafr pomohá snížit příznaky bakteriální infekce a zabraňuje pokračujícímu nebo opakujícímu se růstu bakterií v postižené oblasti
Inhalace + (2 kapky do 3-5 dcl horké vody) chřipka, nachlazení, rýma, zánět nosohltanu
Výplach úst + (3 kapky do 2dcl vlažné vody) bakteriální angína, bolest v krku
Sauna/parní box + (do 6 kapek na tampon volně položený v prostoru) celkové uvolnění při depresi, stresu, nachlazení, rýma, chřipka, viróza


Jen k zevnímu použití. Nehodí se pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy, epileptiky a osoby s vysokým krevním tlakem. Neaplikujte na poškozenou pokožku a sliznice, alergickou reakci vylučte zkouškou na malém kousku kůže, nejlépe na předloktí pravé ruky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme česká firma ARTTEC, která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. V naší výrobní hale v Tetčicích vyrábíme kvalitní vířivé vany, masážní boxy, hydromasážní vany, sprchové boxy a termo boxy. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce parní lázně a jako světovou novinku hydromasážní vany se světelnou terapií (chromoterapie). Naše vybrané produkty si můžete prohlédnout i na vzorkovně přímo v Tetčicích, kde vám náš personál rád poskytne potřebné informace.

Jelikož jsme výrobci, plně dohlížíme na kvalitu materiálů a zpracování produktů. O tom, že si za svojí prací stojíme, svědčí záruka na 5 let. Naší předností je možnost upravit box či vanu podle přání zákazníka, kterému tak můžeme připravit zařízení na míru. Zájemce si tak může nakombinovat různé systémy, aby plně odpovídaly jeho požadavkům (např. kombinování masážních trysek, termo baterií, chromoterapie atp.). Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte se na nás obrátit, k dispozici jsme mimo jiné i na online chatu, který je zpřístupněný na našich stránkách.

Naše firma nabízí i službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mít starosti se zapojením a zprovozněním. Servis po domluvě přijede, zařízení zapojí a vysvětlí jeho používání. Jako bonus při využití odborné montáže získáte prodlouženou záruku na 6 let. Kromě výše zmíněných produktů se firma dále zabývá prodejem širokého spektra sprchových dveří do niky, vaniček a sprchových koutů. Naše nabídka zboží je rozmanitá a vy si můžete vybrat podle různých parametrů – velikost vaničky, její výška, nabízíme široký výběr velikostí a typů sprchových dveří, včetně výběru typu skla.

Pro kompletní doplnění sortimentu, který přímo láká k relaxaci, nabízíme přírodní kosmetiku a vonné olejíčky pro prohloubení zážitku z koupele. V našich zařízeních si tak můžete kromě běžné očisty těla dopřát i aromaterapii, masáž těla pomocí trysek nebo vířivou koupel. To vše můžete doplnit i světelnou terapií, nebo v případě parního boxu saunou.

Naše firma vám také poskytne návod na údržbu zakoupeného zboží tak, aby vám správně fungovalo a vy jste mohli naše produkty co nejdéle používat. K údržbě a čištění van i sprchových koutů nabízíme ekologické čistící prostředky od francouzské firmy Briochin. Jejich obliba tkví ve snadném a efektivním použití, ale i v tom, že nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují přírodu.

Produkty si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.arttec.cz.