Neohodnoceno

Saturejka horská bio (Satureja montana)

100% čistý esenciální olej

Používá se jako kloktadlo při zánětech v krku, působí jako desinficiens (zničení mikrobů), utišuje bolest po bodnutí hmyzem, přispívá k hojení ran. Působí antibakteriálně, protiplísňově a antisepticky. Je málo známo, že také působí jako kardiotonikum - snižuje krevní tlak a tlumí tachykardii.

Můžeme doručit do:
3.12.2020
Skladem (2 ks)
Kód: NAT00020
Značka: ARTTEC
389 Kč 321 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Potírání, Koupel, Inhalace, Výplach úst, Masáž
? Objem: 5 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Saturejka horská bio (Satureja montana), 5ml

100% čistý esenciální olej

Saturejka horská je vytrvalá bylina původní v oblasti Středozemí od Balkánu po Pyrenejský poloostrov. Vyskytuje se jako volně rostoucí bylina i v jiných částech světa. Její hlavní využití je v kulinářství pro její výraznou pepřovou příchuť - poněkud jako tymián smísený s borovicí.

V lidovém léčitelství pomáhá při žaludečních a střevních potížích, proti nadýmání, plynatosti a průjmu. Používá se jako kloktadlo při zánětech v krku, působí jako desinficiens (zničení mikrobů), utišuje bolest po bodnutí hmyzem, přispívá k hojení ran. Působí antibakteriálně, protiplísňově a antisepticky. Je málo známo, že také působí jako kardiotonikum - snižuje krevní tlak a tlumí tachykardii (zrychlená srdeční frekvence). Rovněž je málo známo, že na rozdíl od Saturejky zahradní, která je afrodisiakem, saturejka horská snižuje sexuální touhu a proto je asi také méně oblíbená. Masážní krémy s obsahem silice této byliny, podle některých evropských přírodních léčitelů, dělají divy s frigidními ženami. V aromaterapii se využívá jen výjimečně. 

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 6 kapek s 5 ml olivového extra panenského oleje)
Aromalampa -
Difuzér -
Potírání + (neředěný esenciální olej) drobná poranění, štípnutí hmyzem
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně) žaludeční a střevní potíže
Obklady -
Inhalace + (3 kapky do 3-5 dcl horké vody) snížení krevního tlaku, tachykardie
Výplach úst + (3 kapky do 2dcl vlažné vody)
Sauna/parní box -


Esence se nedoporučuje užívat ženám v těhotenství a při kojení. Rovněž tak by se neměla podávat dětem do 12 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.