1 hodnocení

Meduňka bio (Melissa officinalis), Medovka

100% čistý esenciální olej

Esenciální olej z meduňky působí sedativně na nervovou soustavu i na vegetativní systém. Tiší bolest hlavy a migrénu. Je prvotřídním gastrosedativem a kardiosedativem, tj. utišuje žaludeční a střevní neurózu, bušení srdce a arytmii, pomáhá při nervové vyčerpanosti, nespavosti, mírné úzkosti a lehkých depresivních náladách.

Můžeme doručit do:
20.1.2021
Skladem (2 ks)
Kód: NAT00049
Značka: ARTTEC
109 Kč 90 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Koupel, Inhalace, Sauna/parní box, Masáž
? Objem: 2 ml
? Hmotnost: 0,1
Zboží: Běžná cena

Meduňka bio (Melissa officinalis), Medovka, 2ml

100% čistý esenciální olej

Je to vytrvalá rostlina dorůstající výšky 70-150 cm a příjemně voní po citrónu. Původní oblastí rozšíření je východní Středozemí a Malá Asie. Ve střední Evropě se pěstuje na polích a zahradách, občas zplaňuje. Meduňkový čaj z listů pomáhá při stresu, uklidňuje, uvolňuje, zpříjemňuje spánek a zajišťuje dobré zažívání. Nově se uznávají protivirové účinky, zvláště u herpesvirů (opary). Z listů se rovněž připravuje meduňkový likér. Nať se používá v lidovém lékařství jako hypnotikum (vyvolává spánek) a sedativum (potlačuje vliv CNS). Používá se také jako koření a pro svou citrusovou vůni se za čerstva přidává do míchaných nápojů a ovocných salátů.

 

Esenciální olej z meduňky působí sedativně na nervovou soustavu i na vegetativní systém. Tiší bolest hlavy a migrénu. Je prvotřídním gastrosedativem a kardiosedativem, tj. utišuje žaludeční a střevní neurózu, bušení srdce a arytmii, pomáhá při nervové vyčerpanosti, nespavosti, mírné úzkosti a lehkých depresivních náladách. Je účinný i při dyspeptických poruchách, které doprovázejí křečové bolesti a nadýmání. Potlačuje nevolnost a zvracení během těhotenství. Lze ji použít i při olfaktoterapii (psycho-energetická metoda, která používá vůně a dotyk, aby pomohla nalézt a pročistit různá zauzlení z minulosti, která nás zatěžují v současnosti).

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 3 kapky s 5 ml olivového extra panenského oleje) žaludeční a střevní neuróza, bušení srdce, srdeční arytmie, menstruační bolesti, křeče, nadýmání, olfaktoterapie
Aromalampa + (až 6 kapek podle velikosti prostoru) únava, fyzická vyčerpanost, depresivní nálada
Difuzér + (podle návodu výrobce)
Potírání -
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně) relaxace, únava, nespavost, deprese
Obklady -
Inhalace + (3 kapky do 3-5 dcl horké vody) bolest hlavy, migréna, nespavost, úzkost, nervová vyčerpanost
Výplach úst -
Sauna/parní box + (až 6 kapek na tampon volně ložený v prostoru) relaxace, depresivní stavy, neurózy, podpora pocení, snižuje horečku


Zcela bezpečná silice, lze ji aplikovat v těhotenství i při kojení. Vhodná pro děti od 3 let.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.