1 hodnocení

ARTTEC přírodní vonný olej Kajeput střídavolistý bio 10 ml

100% čistý esenciální olej

Tea Tree olej je antimikrobiální, antimykotický, antivirový, dále má také analgetické a antirevmatické účinky, neutralizuje pachy. Dokonce je účinný i proti zlatému stafylokoku (Staphylococcus aureus) včetně MRSA (kmen zlatého stafylokoka -bakterie, který je odolný vůči řadě běžně používaných antibiotik).

Esenciální olejíčky můžete také využít při relaxační koupeli, například v našich masážních vanách se světelnou terapií.

Masážní vana se světlem, vířivé vany, Arttec

Můžeme doručit do:
7.10.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: NAT00055
Značka: ARTTEC
249 Kč 206 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Potírání, Koupel, Masáž
? Objem: 10 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Typ olejíčku: Přírodní esenciální olej
? Typ zboží: Běžná cena
Položka byla vyprodána…

Kajeput střídavolistý bio (Melaleuca alternifolia Cheel), Tea-Tree (Melaleuca alternifolia) - listový olej, 10ml

100% čistý esenciální olej

Tea Tree je olej získaný z listů stromu kajeputu střídavolistého. Lidově je tento v močálech a mokřinách divoce rostoucí strom keřovitého vzrůstu znám jako australský čajovník. Vyskytuje se výhradně na severovýchodním pobřeží Nového Jižního Walesu v Austrálii. Svůj název získal podle charakteristického tvaru "T" (odtud T-tree, později zkomolen na "tea" tree). Kajeput střídavolistý byl Evropany objeven výpravou kapitána Cooka roku 1770. Tenkrát byl list stromu skutečně použit k přípravě čaje, proto se mu dodnes v anglicky mluvících zemích říká čajový strom, tea tree. Roku 1923 provedl A. R. Penfold, ředitel Vládního muzea technologie a užitých věd v Sydney, analýzu silice z listů kajeputu a zjistil, že její antiseptické účinky jsou 13× silnější než fenol, v té době univerzální standardní desinfekční přípravek. S každou další studií se ukazovaly další možnosti využití oleje k léčbě kožních plísní, diabetických gangrén, popálenin i k ošetření drobných oděrek a k aromaterapii. Tato silice je jedním z nejúčinnějších přírodních antiseptik. Jak bylo zjištěno, čajovníkový strom obsahuje látky podobné ženskému hormonu estrogenu, které podporují vývin ženských znaků a potlačují činnost mužských hormonů. Jeho pravidelné užívání může dokonce ovlivnit vývoj lidského organismu.

 

Takže Tea Tree olej je antimikrobiální, antimykotický, antivirový, dále má také analgetické a antirevmatické účinky, neutralizuje pachy. Dokonce je účinný i proti zlatému stafylokoku (Staphylococcus aureus) včetně MRSA (kmen zlatého stafylokoka -bakterie, který je odolný vůči řadě běžně používaných antibiotik). Při používání v desetiprocentní koncentraci nebylo nikdy zjištěno, že by způsoboval jeho rezistenci (odolnost), ta však byla pozorována při nižších koncentracích. Pokud se používá v 10% koncentraci, je při aplikaci na kůži srovnatelný s mupirocinem (antibiotikum proti kožním infekcím), aniž by přitom způsoboval rezistenci. Při nižších koncentracích se však rezistence může objevit. Menší úspěšnost má při aplikaci do nosu.
Esence se obvykle používá zředěná, neboť po aplikaci čistého oleje se často objevují nežádoucí reakce - alergická kontaktní dermatitida (i když podráždění mohou vyvolat i nižší koncentrace). Ale pozor! Při použití v koncentracích pod 4 % a zejména pod 1 % může tea tree oil selhávat při ničení bakterií a vést k tomu, že se bakterie stanou na něho méně citlivé a také na některá antibiotika.

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (neředěný tea tree olej smíchat s olivovým extra panenským olejem na 5% roztok) lupy ve vlasech, pomáhá při lupénce, ekzémech, vyrážkách a akné, ORL infekce (ušní, nosní, krční), péče o pleť, kožní plísně, kandidóza (nemoc způsobená kvasinkou Candida albicans, která se může uchytit na tělních površích ? kůži, sliznicích v dutině ústní, vagíně, střevě atd.)
Aromalampa +(až 6 kapek podle velikosti prostoru) čistí vzduch, dezinfikuje
Difuzér + (podle návodu výrobce)
Potírání + (neředěný esenciální olej - stačí 1 kapka na postižené místo) bodnutí hmyzem, drobná poranění, herpesviry (opar, plané neštovice, apod.), diabetické gangrény, popáleniny
Koupel + (24 kapek do připravené vanové lázně) dermatitidy, mykózy, pásový opar, vaginální výtoky, venózní a lymfatický dekongestant (odstranění zduření a otoků), silný imunostimulant (aktivuje imunitní systém)
Obklady -
Inhalace -
Výplach úst -
Sauna/parní box -


Esenciální olej jen k zevnímu použití. Nevhodný pro těhotné a kojící ženy, děti do 15 let (s výjimkou použití 1 kapky při bodnutí hmyzem).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme česká firma ARTTEC, která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. V naší výrobní hale v Tetčicích vyrábíme kvalitní vířivé vany, masážní boxy, hydromasážní vany, sprchové boxy a termo boxy. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce parní lázně a jako světovou novinku hydromasážní vany se světelnou terapií (chromoterapie). Naše vybrané produkty si můžete prohlédnout i na vzorkovně přímo v Tetčicích, kde vám náš personál rád poskytne potřebné informace.

Jelikož jsme výrobci, plně dohlížíme na kvalitu materiálů a zpracování produktů. O tom, že si za svojí prací stojíme, svědčí záruka na 5 let. Naší předností je možnost upravit box či vanu podle přání zákazníka, kterému tak můžeme připravit zařízení na míru. Zájemce si tak může nakombinovat různé systémy, aby plně odpovídaly jeho požadavkům (např. kombinování masážních trysek, termo baterií, chromoterapie atp.). Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte se na nás obrátit, k dispozici jsme mimo jiné i na online chatu, který je zpřístupněný na našich stránkách.

Naše firma nabízí i službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mít starosti se zapojením a zprovozněním. Servis po domluvě přijede, zařízení zapojí a vysvětlí jeho používání. Jako bonus při využití odborné montáže získáte prodlouženou záruku na 6 let. Kromě výše zmíněných produktů se firma dále zabývá prodejem širokého spektra sprchových dveří do niky, vaniček a sprchových koutů. Naše nabídka zboží je rozmanitá a vy si můžete vybrat podle různých parametrů – velikost vaničky, její výška, nabízíme široký výběr velikostí a typů sprchových dveří, včetně výběru typu skla.

Pro kompletní doplnění sortimentu, který přímo láká k relaxaci, nabízíme přírodní kosmetiku a vonné olejíčky pro prohloubení zážitku z koupele. V našich zařízeních si tak můžete kromě běžné očisty těla dopřát i aromaterapii, masáž těla pomocí trysek nebo vířivou koupel. To vše můžete doplnit i světelnou terapií, nebo v případě parního boxu saunou.

Naše firma vám také poskytne návod na údržbu zakoupeného zboží tak, aby vám správně fungovalo a vy jste mohli naše produkty co nejdéle používat. K údržbě a čištění van i sprchových koutů nabízíme ekologické čistící prostředky od francouzské firmy Briochin. Jejich obliba tkví ve snadném a efektivním použití, ale i v tom, že nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují přírodu.

Produkty si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.arttec.cz.