Neohodnoceno

Kajeput střídavolistý bio (Melaleuca alternifolia), Tea-Tree - listový olej

100% čistý esenciální olej

Tea Tree olej je antimikrobiální, antimykotický, antivirový, dále má také analgetické a antirevmatické účinky, neutralizuje pachy. Dokonce je účinný i proti zlatému stafylokoku (Staphylococcus aureus) včetně MRSA (kmen zlatého stafylokoka -bakterie, který je odolný vůči řadě běžně používaných antibiotik).

Můžeme doručit do:
4.12.2020
Skladem (1 ks)
Kód: NAT00055
Značka: ARTTEC
249 Kč 206 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Potírání, Koupel, Masáž
? Objem: 10 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Kajeput střídavolistý bio (Melaleuca alternifolia Cheel), Tea-Tree (Melaleuca alternifolia) - listový olej, 10ml

100% čistý esenciální olej

Tea Tree je olej získaný z listů stromu kajeputu střídavolistého. Lidově je tento v močálech a mokřinách divoce rostoucí strom keřovitého vzrůstu znám jako australský čajovník. Vyskytuje se výhradně na severovýchodním pobřeží Nového Jižního Walesu v Austrálii. Svůj název získal podle charakteristického tvaru "T" (odtud T-tree, později zkomolen na "tea" tree). Kajeput střídavolistý byl Evropany objeven výpravou kapitána Cooka roku 1770. Tenkrát byl list stromu skutečně použit k přípravě čaje, proto se mu dodnes v anglicky mluvících zemích říká čajový strom, tea tree. Roku 1923 provedl A. R. Penfold, ředitel Vládního muzea technologie a užitých věd v Sydney, analýzu silice z listů kajeputu a zjistil, že její antiseptické účinky jsou 13× silnější než fenol, v té době univerzální standardní desinfekční přípravek. S každou další studií se ukazovaly další možnosti využití oleje k léčbě kožních plísní, diabetických gangrén, popálenin i k ošetření drobných oděrek a k aromaterapii. Tato silice je jedním z nejúčinnějších přírodních antiseptik. Jak bylo zjištěno, čajovníkový strom obsahuje látky podobné ženskému hormonu estrogenu, které podporují vývin ženských znaků a potlačují činnost mužských hormonů. Jeho pravidelné užívání může dokonce ovlivnit vývoj lidského organismu.

 

Takže Tea Tree olej je antimikrobiální, antimykotický, antivirový, dále má také analgetické a antirevmatické účinky, neutralizuje pachy. Dokonce je účinný i proti zlatému stafylokoku (Staphylococcus aureus) včetně MRSA (kmen zlatého stafylokoka -bakterie, který je odolný vůči řadě běžně používaných antibiotik). Při používání v desetiprocentní koncentraci nebylo nikdy zjištěno, že by způsoboval jeho rezistenci (odolnost), ta však byla pozorována při nižších koncentracích. Pokud se používá v 10% koncentraci, je při aplikaci na kůži srovnatelný s mupirocinem (antibiotikum proti kožním infekcím), aniž by přitom způsoboval rezistenci. Při nižších koncentracích se však rezistence může objevit. Menší úspěšnost má při aplikaci do nosu.
Esence se obvykle používá zředěná, neboť po aplikaci čistého oleje se často objevují nežádoucí reakce - alergická kontaktní dermatitida (i když podráždění mohou vyvolat i nižší koncentrace). Ale pozor! Při použití v koncentracích pod 4 % a zejména pod 1 % může tea tree oil selhávat při ničení bakterií a vést k tomu, že se bakterie stanou na něho méně citlivé a také na některá antibiotika.

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (neředěný tea tree olej smíchat s olivovým extra panenským olejem na 5% roztok) lupy ve vlasech, pomáhá při lupénce, ekzémech, vyrážkách a akné, ORL infekce (ušní, nosní, krční), péče o pleť, kožní plísně, kandidóza (nemoc způsobená kvasinkou Candida albicans, která se může uchytit na tělních površích ? kůži, sliznicích v dutině ústní, vagíně, střevě atd.)
Aromalampa +(až 6 kapek podle velikosti prostoru) čistí vzduch, dezinfikuje
Difuzér + (podle návodu výrobce)
Potírání + (neředěný esenciální olej - stačí 1 kapka na postižené místo) bodnutí hmyzem, drobná poranění, herpesviry (opar, plané neštovice, apod.), diabetické gangrény, popáleniny
Koupel + (24 kapek do připravené vanové lázně) dermatitidy, mykózy, pásový opar, vaginální výtoky, venózní a lymfatický dekongestant (odstranění zduření a otoků), silný imunostimulant (aktivuje imunitní systém)
Obklady -
Inhalace -
Výplach úst -
Sauna/parní box -


Esenciální olej jen k zevnímu použití. Nevhodný pro těhotné a kojící ženy, děti do 15 let (s výjimkou použití 1 kapky při bodnutí hmyzem).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.