Neohodnoceno

Petitgrain mandarine - pomerančovník hořký (Citrus reticulata), Pomarančovník horký

100% čistý esenciální olej

Mladé plody o velikosti třešně jsou zdrojem "petitgrainového oleje" používaného při nervovém stresu, vyčerpání, nespavosti a k uklidnění mysli, bývá též součásti pravé kolínské vody.

Můžeme doručit do:
4.12.2020
Skladem (3 ks)
Kód: NAT00052
Značka: ARTTEC
319 Kč 264 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Koupel, Inhalace, Sauna/parní box, Masáž
? Objem: 10 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Petitgrain mandarine - pomerančovník hořký (Citrus reticulata), Pomarančovník horký, 10ml

100% čistý esenciální olej

Pomerančovník hořký je stálezelený, trnitý, subtropický strom dorůstající téměř do výše 10 m. Je považován za přirozeného křížence mezi mandarinkou obecnou (Citrus reticulata) a pomelem (Citrus maxima), od kterého si odnesl výrazně hořkou chuť plodů. Místo jeho vzniku nelze přesně vystopovat a proto bývá za původní oblast považována jihovýchodní Asie nebo sever indického subkontinentu. Tato dřevina se do Evropy dostala dvěma cestami. S Araby koncem prvého tisíciletí přes severní Afriku, na jimi obsazený Pyrenejský poloostrov a s křižáky o tři sta let později při návratu ze Svaté země. Arabové přivezli odrůdu hořkou, nyní rozšířenou ve Španělsku a křižáci hořkosladkou, která byla rozšířena po severní straně Středozemního moře a později se dostala do Ameriky i ostatních světadílů s teplým klimatem. Čepele listů stromu jsou vejčité až eliptické a na povrchu jsou pokryté drobnými žlázkami vylučující aromatické silice. Plody pomerančovníku hořkého jsou natolik kyselé, že se téměř nedají přímo konzumovat. Používají se místně pouze k dochucení pokrmů. Ze slupek nezralého ovoce se lisuje olej sloužící k ochucení cukrovinek, zmrzliny, želatiny, nealkoholických nápojů i likérů a jako aroma v kosmetických produktech.

Mladé plody o velikosti třešně jsou zdrojem "petitgrainového oleje" používaného při nervovém stresu, vyčerpání, nespavosti a k uklidnění mysli, bývá též součásti pravé kolínské vody. Z okvětí se destiluje "neroliová silice" používána v kosmetice a aromaterapii (z 1 tuny lístků asi 1 litr oleje). Nezralé slupky obsahují až 14 %, kdežto zralé jen do 3 %, neohesperidinu, látky z níž se po chemické úpravě stane "Neohesperidin DC", jinak též E 959, sladidlo 20krát sladší než sacharin, které u potravin snižuje pocit hořkosti. Používá se v pekařských výrobcích, cereáliích, žvýkačkách, ovocných zmrzlinách, želé, nápojích, instantní kávě, džemech, sýrech, vaječných, mléčných i rybích výrobcích, atd.. Dřevo stromu má bělavou až světle žlutou barvu, jemné zrno a je velmi tvrdé. Je ceněno pro truhlářské a soustružnické práce, vyrábějí se z něj např. baseballové pálky.

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 5 kapek s 5 ml olivového extra panenského oleje) antispasmodický, nervozita, potíže s uvolněním, stres a úzkost, palpitace související se stresem a nervozitou (nepříjemný pocit vyvolaný údery srdce), pomáhá udržovat rovnováhu při léčbě CNS (centrální nervový systém)
Aromalampa + (až 6 kapek podle velikosti prostředí) osvěžení prostředí, pomáhá k uklidnění, proti nervozitě, stresu, depresi, spánkové poruchy
Difuzér + (podle návodu výrobce)
Potírání -
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně) relaxace, celkové uvolnění napětí pramenícího z psychického stresu, nervové vyčerpání
Obklady -
Inhalace + (3 kapky do 3-5 dcl horké vody) sedativum, navození spánkového cyklu
Výplach úst -
Sauna/parní box + (až 6 kapek na tampon volně ložený v prostoru) relaxace, uklidnění


Zcela bezpečná esence, ale u citlivých jedinců může vyvolat alergickou reakci. Pro jistotu před aplikací je nutno udělat test snášenlivosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.