1 hodnocení

Heřmánek pravý (Matricaria recutita) , Rumanček (Harmanček) kamilkový

100% čistý esenciální olej


Působí jako antiflogistikum (léčba zánětů), karminativum (proti plynatosti), spasmolytikum (tlumí křeče a tiší bolesti), užívá se při bronchiálním astmatu (chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest) a nachlazení, jako diaforetikum (zvyšuje pocení), pomáhá při hojení ran, popálenin a omrzlin.

Můžeme doručit do:
20.1.2021
Skladem (2 ks)
Kód: NAT00035
Značka: ARTTEC
849 Kč 702 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Potírání, Koupel, Inhalace, Výplach úst, Sauna/parní box, Masáž, Obklady
? Objem: 5 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Heřmánek pravý (Matricaria recutita), Rumanček (Harmanček) kamilkový, 5ml

100% čistý esenciální olej

v USA nazývaný Německý heřmánek pro odlišení od heřmánku římského (Rmenec sličný - Chamaemelum nobile) a heřmánku obecného nebo divokého.

Heřmánek pravý, také heřmánek lékařský, se využívá v kosmetice, léčitelství aromaterapii i homeopatii. Je to jedna z nejoblíbenějších a velmi dlouho známých léčivých bylin s prakticky univerzálním účinkem. Jako léčivá rostlina užíván již po tisíciletí, byl znám již ve starém Egyptě, v antickém Řecku i Římě. U Anglosasů byl považován za jednu z devíti posvátných bylin darovaných člověku od Boha. Původním druhem je v jižní Evropě, areál jeho rozšíření zahrnuje téměř celou Evropu, západní a Střední Asii, místy se vyskytuje i v Irsku, ve Skandinávii a v mírnějších oblastech Sibiře až po Dálný východ. Zavlečen byl do Makronézie, obou Amerik, do Austrálie a na Nový Zéland.

 

Dosud bylo v heřmánku zjištěno více než 120 druhů sekundárních metabolitů s potenciální farmakologickou účinností. Aktivními látkami jsou silice s modravými azuleny a proazuleny, četné flavonoidy, hořčiny, taniny mastné kyseliny a sliz. Tento soubor účinných látek zajišťuje, že droga má prakticky širokoplošné spektrum použití. Působí jako antiflogistikum (léčba zánětů, např. očních spojivek nebo pohlavního ústrojí, při léčbě infikovaných sliznic a alergických reakcí na kůži), karminativum (proti plynatosti - nadýmání při žaludečních a střevních potížích, žaludečních a dvanáctníkových vředech), spasmolytikum (tlumí křeče a tiší bolesti), užívá se při bronchiálním astmatu (chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest) a nachlazení, jako diaforetikum (zvyšuje pocení), pomáhá při hojení ran, popálenin a omrzlin. Heřmánek je rovněž účinný jako antiseptikum, má antibakteriální a antimikrobiální účinky proti některým stafylokokům a streptokokům, proti mikrobům Bacillus subtillis, Escherichia coli nebo proti infekcím způsobeným kvasinkou Candida albicans (ústní a genitální houbové infekce). V neposlední řadě zahrnuje i antimykotické (proti plísňové) působení. Užívá se též na poruchy menstruace, proti hemoroidům, ke snižování horečky, k umývání vlasů, na obklady a koupele k celkové harmonizaci a regeneraci organismu. Pomáhá i při stavech úzkostí a deprese.
Při dlouhodobém užívání může vysušovat sliznice, předávkování způsobuje nauseu (nepříjemný pocit v žaludku a hlavě).
U citlivějších osob může způsobit i alergickou reakci.
Je vhodný pro děti, a to už od kojeneckého věku, pomáhá při dětské kolice. Mohou jej užívat i těhotné a kojící ženy.

Destilované heřmánkové silice a esenciální oleje se ve velké míře využívají i ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Přidává se do šampónů, parfémů, kosmetických krémů, mýdel, toaletních vod, zubních past, masážních olejů a mnoha farmaceutických přípravků a likérů (benediktýnka).

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 3 kapky s 5 ml olivového extra panenského oleje) tlumí křeče a bolesti, růžovka, ekzém
Aromalampa + (až 6 kapek podle velikosti prostoru) nervové napětí, stres, deprese
Difuzér + (dle návodu výrobce)
Potírání + (neředěný esenciální olej) hojení ran, popálenin, omrzlin
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně) rozsáhlé dermatitidy (mokvající vyrážky), poruchy menstruace, proti hemoroidům, ke snižování horečky, mytí vlasů, genitální houbové infekce
Obklady + (6 kapek do 1 l teplé vody) snižování horečky, záněty na povrchu těla, akné, zánět očních spojivek, herpes (opar), celulitida a efekt pomerančové kůry
Inhalace + (3 kapky do 3-5 dcl horké vody) chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest, chřipka, rýma a kašel z nachlazení
Výplach úst + (3 kapky do 2dcl vlažné vody) bakteriální angína, zánět v krku, zánět hlasivek, ústní houbové infekce, bolest zubů, extrakce zubů v zánětu
Sauna/parní box + (6 kapek na tampon volně položený v prostoru) relaxace, celkové uvolnění po namáhavé fyzické práci


Zcela bezpečný extrakt k zevnímu i vnitřnímu použití.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.