2 hodnocení

ARTTEC přírodní vonný olej Heřmánek pravý 5 ml

100% čistý esenciální olej


Působí jako antiflogistikum (léčba zánětů), karminativum (proti plynatosti), spasmolytikum (tlumí křeče a tiší bolesti), užívá se při bronchiálním astmatu (chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest) a nachlazení, jako diaforetikum (zvyšuje pocení), pomáhá při hojení ran, popálenin a omrzlin.

Esenciální olejíčky můžete také využít při relaxační koupeli, například v našich masážních vanách se světelnou terapií.

Masážní vana se světlem, vířivé vany, Arttec

Můžeme doručit do:
31.10.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: NAT00035
Značka: ARTTEC
849 Kč 702 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Potírání, Koupel, Inhalace, Výplach úst, Sauna/parní box, Masáž, Obklady
? Objem: 5 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Typ olejíčku: Přírodní esenciální olej
? Typ zboží: Běžná cena
Položka byla vyprodána…

Heřmánek pravý (Matricaria recutita), Rumanček (Harmanček) kamilkový, 5ml

100% čistý esenciální olej

v USA nazývaný Německý heřmánek pro odlišení od heřmánku římského (Rmenec sličný - Chamaemelum nobile) a heřmánku obecného nebo divokého.

Heřmánek pravý, také heřmánek lékařský, se využívá v kosmetice, léčitelství aromaterapii i homeopatii. Je to jedna z nejoblíbenějších a velmi dlouho známých léčivých bylin s prakticky univerzálním účinkem. Jako léčivá rostlina užíván již po tisíciletí, byl znám již ve starém Egyptě, v antickém Řecku i Římě. U Anglosasů byl považován za jednu z devíti posvátných bylin darovaných člověku od Boha. Původním druhem je v jižní Evropě, areál jeho rozšíření zahrnuje téměř celou Evropu, západní a Střední Asii, místy se vyskytuje i v Irsku, ve Skandinávii a v mírnějších oblastech Sibiře až po Dálný východ. Zavlečen byl do Makronézie, obou Amerik, do Austrálie a na Nový Zéland.

 

Dosud bylo v heřmánku zjištěno více než 120 druhů sekundárních metabolitů s potenciální farmakologickou účinností. Aktivními látkami jsou silice s modravými azuleny a proazuleny, četné flavonoidy, hořčiny, taniny mastné kyseliny a sliz. Tento soubor účinných látek zajišťuje, že droga má prakticky širokoplošné spektrum použití. Působí jako antiflogistikum (léčba zánětů, např. očních spojivek nebo pohlavního ústrojí, při léčbě infikovaných sliznic a alergických reakcí na kůži), karminativum (proti plynatosti - nadýmání při žaludečních a střevních potížích, žaludečních a dvanáctníkových vředech), spasmolytikum (tlumí křeče a tiší bolesti), užívá se při bronchiálním astmatu (chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest) a nachlazení, jako diaforetikum (zvyšuje pocení), pomáhá při hojení ran, popálenin a omrzlin. Heřmánek je rovněž účinný jako antiseptikum, má antibakteriální a antimikrobiální účinky proti některým stafylokokům a streptokokům, proti mikrobům Bacillus subtillis, Escherichia coli nebo proti infekcím způsobeným kvasinkou Candida albicans (ústní a genitální houbové infekce). V neposlední řadě zahrnuje i antimykotické (proti plísňové) působení. Užívá se též na poruchy menstruace, proti hemoroidům, ke snižování horečky, k umývání vlasů, na obklady a koupele k celkové harmonizaci a regeneraci organismu. Pomáhá i při stavech úzkostí a deprese.
Při dlouhodobém užívání může vysušovat sliznice, předávkování způsobuje nauseu (nepříjemný pocit v žaludku a hlavě).
U citlivějších osob může způsobit i alergickou reakci.
Je vhodný pro děti, a to už od kojeneckého věku, pomáhá při dětské kolice. Mohou jej užívat i těhotné a kojící ženy.

Destilované heřmánkové silice a esenciální oleje se ve velké míře využívají i ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Přidává se do šampónů, parfémů, kosmetických krémů, mýdel, toaletních vod, zubních past, masážních olejů a mnoha farmaceutických přípravků a likérů (benediktýnka).

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 3 kapky s 5 ml olivového extra panenského oleje) tlumí křeče a bolesti, růžovka, ekzém
Aromalampa + (až 6 kapek podle velikosti prostoru) nervové napětí, stres, deprese
Difuzér + (dle návodu výrobce)
Potírání + (neředěný esenciální olej) hojení ran, popálenin, omrzlin
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně) rozsáhlé dermatitidy (mokvající vyrážky), poruchy menstruace, proti hemoroidům, ke snižování horečky, mytí vlasů, genitální houbové infekce
Obklady + (6 kapek do 1 l teplé vody) snižování horečky, záněty na povrchu těla, akné, zánět očních spojivek, herpes (opar), celulitida a efekt pomerančové kůry
Inhalace + (3 kapky do 3-5 dcl horké vody) chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest, chřipka, rýma a kašel z nachlazení
Výplach úst + (3 kapky do 2dcl vlažné vody) bakteriální angína, zánět v krku, zánět hlasivek, ústní houbové infekce, bolest zubů, extrakce zubů v zánětu
Sauna/parní box + (6 kapek na tampon volně položený v prostoru) relaxace, celkové uvolnění po namáhavé fyzické práci


Zcela bezpečný extrakt k zevnímu i vnitřnímu použití.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme česká firma ARTTEC, která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. V naší výrobní hale v Tetčicích vyrábíme kvalitní vířivé vany, masážní boxy, hydromasážní vany, sprchové boxy a termo boxy. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce parní lázně a jako světovou novinku hydromasážní vany se světelnou terapií (chromoterapie). Naše vybrané produkty si můžete prohlédnout i na vzorkovně přímo v Tetčicích, kde vám náš personál rád poskytne potřebné informace.

Jelikož jsme výrobci, plně dohlížíme na kvalitu materiálů a zpracování produktů. O tom, že si za svojí prací stojíme, svědčí záruka na 5 let. Naší předností je možnost upravit box či vanu podle přání zákazníka, kterému tak můžeme připravit zařízení na míru. Zájemce si tak může nakombinovat různé systémy, aby plně odpovídaly jeho požadavkům (např. kombinování masážních trysek, termo baterií, chromoterapie atp.). Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte se na nás obrátit, k dispozici jsme mimo jiné i na online chatu, který je zpřístupněný na našich stránkách.

Naše firma nabízí i službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mít starosti se zapojením a zprovozněním. Servis po domluvě přijede, zařízení zapojí a vysvětlí jeho používání. Jako bonus při využití odborné montáže získáte prodlouženou záruku na 6 let. Kromě výše zmíněných produktů se firma dále zabývá prodejem širokého spektra sprchových dveří do niky, vaniček a sprchových koutů. Naše nabídka zboží je rozmanitá a vy si můžete vybrat podle různých parametrů – velikost vaničky, její výška, nabízíme široký výběr velikostí a typů sprchových dveří, včetně výběru typu skla.

Pro kompletní doplnění sortimentu, který přímo láká k relaxaci, nabízíme přírodní kosmetiku a vonné olejíčky pro prohloubení zážitku z koupele. V našich zařízeních si tak můžete kromě běžné očisty těla dopřát i aromaterapii, masáž těla pomocí trysek nebo vířivou koupel. To vše můžete doplnit i světelnou terapií, nebo v případě parního boxu saunou.

Naše firma vám také poskytne návod na údržbu zakoupeného zboží tak, aby vám správně fungovalo a vy jste mohli naše produkty co nejdéle používat. K údržbě a čištění van i sprchových koutů nabízíme ekologické čistící prostředky od francouzské firmy Briochin. Jejich obliba tkví ve snadném a efektivním použití, ale i v tom, že nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují přírodu.

Produkty si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.arttec.cz.