1 hodnocení

Bazalka evropská (Ocimum basilicum)

100% čistý esenciální olej

Bazalka je teplomilná mimořádně univerzální bylina původem z Indie. Znali ji již ve starém Egyptě a Řecku jako basilikós = královská a používali ji nejen jako koření ale i jako léčivou bylinu při zažívacích problémech a otravách.

Můžeme doručit do:
9.12.2020
Skladem (> 5 ks)
Kód: NAT00002
Značka: ARTTEC
359 Kč 297 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Potírání, Koupel, Inhalace, Výplach úst, Sauna/parní box
? Objem: 10 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Bazalka evropská (Ocimum basilicum), 10ml

100% čistý esenciální olej

Bazalka je teplomilná mimořádně univerzální bylina původem z Indie. Znali ji již ve starém Egyptě a Řecku jako basilikós = královská a používali ji nejen jako koření ale i jako léčivou bylinu při zažívacích problémech a otravách. Jako léčivka je používáno sedm druhů, které jsou stejně účinné. Nicméně, existují dva hlavní chemotypy, které se nejčastěji používají pro extrakci esenciálního oleje: tzv. francouzská bazalka a exotická bazalka.

Ve formě nálevu tlumí bazalka křečové bolesti, zlepšuje trávení, harmonizuje peristaltiku, působí proti nadýmání, protizánětlivě i mírně antibioticky. Podporuje vykašlávání a harmonizuje srdeční činnost. Aplikace ve formě koupele či inhalace je účinnější při nespavosti, migréně, psychogenně podmíněných závratích a pro uklidnění nervového napětí. Inhalací se rovněž snižuje krevní tlak a je vhodným prostředkem při těžkém nachlazení i při únavě, proto se nedoporučuje osobám s diagnostikovaným nízkým krevním tlakem. Aplikace je vhodná také při kožních zánětech, zejména v ústní dutině při paradentóze. Praktické využití nabízí také jako repelent pro odpuzování hmyzu.

 

Aplikace
Dávkování
Masáž -
Aromalampa + (3 - 5 kapek podle velikosti obsahu nádobky na vodu)
Difuzér + (podle návodu výrobce, podobně jako u aromalampy)
Potírání + (3 kapky rozmíchat v 5 ml mléka či medu a potírat spánky při migréně)
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně)
Obklady -
Inhalace + (3 kapky do 3-5 dcl horké vody)
Výplach úst + (3 kapky do 2dcl vlažné vody)
Sauna/parní box + (3 - 5 kapek na vatový či jiný tampon, volně položit v prostoru)


Nepoužívat v těhotenství a při kojení, nevhodné pro děti do 12 let. Vyšší dávky bazalky v jakékoliv formě mohou vyvolat předráždění, žaludeční nevolnost a bolest hlavy. Rovněž není vhodnou drogou pro dlouhodobé podávání, tedy i aplikace inhalací (aromalampy, difuzéry, parní boxy, sauny).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.