3 hodnocení

ARTTEC přírodní vonný olej Bazalka evropská 10 ml

100% čistý esenciální olej

Bazalka je teplomilná mimořádně univerzální bylina původem z Indie. Znali ji již ve starém Egyptě a Řecku jako basilikós = královská a používali ji nejen jako koření ale i jako léčivou bylinu při zažívacích problémech a otravách.

Esenciální olejíčky můžete také využít při relaxační koupeli, například v našich masážních vanách se světelnou terapií.

Masážní vana se světlem, vířivé vany, Arttec

Můžeme doručit do:
21.10.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: NAT00002
Značka: ARTTEC
359 Kč 297 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Potírání, Koupel, Inhalace, Výplach úst, Sauna/parní box
? Objem: 10 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Typ olejíčku: Přírodní esenciální olej
? Typ zboží: Běžná cena
Položka byla vyprodána…

Bazalka evropská (Ocimum basilicum), 10ml

100% čistý esenciální olej

Bazalka je teplomilná mimořádně univerzální bylina původem z Indie. Znali ji již ve starém Egyptě a Řecku jako basilikós = královská a používali ji nejen jako koření ale i jako léčivou bylinu při zažívacích problémech a otravách. Jako léčivka je používáno sedm druhů, které jsou stejně účinné. Nicméně, existují dva hlavní chemotypy, které se nejčastěji používají pro extrakci esenciálního oleje: tzv. francouzská bazalka a exotická bazalka.

Ve formě nálevu tlumí bazalka křečové bolesti, zlepšuje trávení, harmonizuje peristaltiku, působí proti nadýmání, protizánětlivě i mírně antibioticky. Podporuje vykašlávání a harmonizuje srdeční činnost. Aplikace ve formě koupele či inhalace je účinnější při nespavosti, migréně, psychogenně podmíněných závratích a pro uklidnění nervového napětí. Inhalací se rovněž snižuje krevní tlak a je vhodným prostředkem při těžkém nachlazení i při únavě, proto se nedoporučuje osobám s diagnostikovaným nízkým krevním tlakem. Aplikace je vhodná také při kožních zánětech, zejména v ústní dutině při paradentóze. Praktické využití nabízí také jako repelent pro odpuzování hmyzu.

 

Aplikace
Dávkování
Masáž -
Aromalampa + (3 - 5 kapek podle velikosti obsahu nádobky na vodu)
Difuzér + (podle návodu výrobce, podobně jako u aromalampy)
Potírání + (3 kapky rozmíchat v 5 ml mléka či medu a potírat spánky při migréně)
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně)
Obklady -
Inhalace + (3 kapky do 3-5 dcl horké vody)
Výplach úst + (3 kapky do 2dcl vlažné vody)
Sauna/parní box + (3 - 5 kapek na vatový či jiný tampon, volně položit v prostoru)


Nepoužívat v těhotenství a při kojení, nevhodné pro děti do 12 let. Vyšší dávky bazalky v jakékoliv formě mohou vyvolat předráždění, žaludeční nevolnost a bolest hlavy. Rovněž není vhodnou drogou pro dlouhodobé podávání, tedy i aplikace inhalací (aromalampy, difuzéry, parní boxy, sauny).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme česká firma ARTTEC, která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. V naší výrobní hale v Tetčicích vyrábíme kvalitní vířivé vany, masážní boxy, hydromasážní vany, sprchové boxy a termo boxy. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce parní lázně a jako světovou novinku hydromasážní vany se světelnou terapií (chromoterapie). Naše vybrané produkty si můžete prohlédnout i na vzorkovně přímo v Tetčicích, kde vám náš personál rád poskytne potřebné informace.

Jelikož jsme výrobci, plně dohlížíme na kvalitu materiálů a zpracování produktů. O tom, že si za svojí prací stojíme, svědčí záruka na 5 let. Naší předností je možnost upravit box či vanu podle přání zákazníka, kterému tak můžeme připravit zařízení na míru. Zájemce si tak může nakombinovat různé systémy, aby plně odpovídaly jeho požadavkům (např. kombinování masážních trysek, termo baterií, chromoterapie atp.). Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte se na nás obrátit, k dispozici jsme mimo jiné i na online chatu, který je zpřístupněný na našich stránkách.

Naše firma nabízí i službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mít starosti se zapojením a zprovozněním. Servis po domluvě přijede, zařízení zapojí a vysvětlí jeho používání. Jako bonus při využití odborné montáže získáte prodlouženou záruku na 6 let. Kromě výše zmíněných produktů se firma dále zabývá prodejem širokého spektra sprchových dveří do niky, vaniček a sprchových koutů. Naše nabídka zboží je rozmanitá a vy si můžete vybrat podle různých parametrů – velikost vaničky, její výška, nabízíme široký výběr velikostí a typů sprchových dveří, včetně výběru typu skla.

Pro kompletní doplnění sortimentu, který přímo láká k relaxaci, nabízíme přírodní kosmetiku a vonné olejíčky pro prohloubení zážitku z koupele. V našich zařízeních si tak můžete kromě běžné očisty těla dopřát i aromaterapii, masáž těla pomocí trysek nebo vířivou koupel. To vše můžete doplnit i světelnou terapií, nebo v případě parního boxu saunou.

Naše firma vám také poskytne návod na údržbu zakoupeného zboží tak, aby vám správně fungovalo a vy jste mohli naše produkty co nejdéle používat. K údržbě a čištění van i sprchových koutů nabízíme ekologické čistící prostředky od francouzské firmy Briochin. Jejich obliba tkví ve snadném a efektivním použití, ale i v tom, že nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují přírodu.

Produkty si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.arttec.cz.