Neohodnoceno

Tymián linalol (Thymus vulgaris linaloriferum)

100% čistý esenciální olej

V lidové medicíně byl tymián od nepaměti používán k léčení chudokrevnosti, astmatu, zkaženého dechu, zánětu průdušek, modřin, rýmy, koliky, kašle, křečí, cukrovky, průjmu, horečky, nadýmání, zánětu dásní, dny, bolesti hlavy, zažívacích potíží, zánětu hrtanu, zánětu nervů, revmatismu, spály, uštknutí, angíny podvrtnutí, bradavic, černého kašle a k odčervení.

Můžeme doručit do:
4.12.2020
Skladem (5 ks)
Kód: NAT00026
Značka: ARTTEC
379 Kč 313 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Potírání, Koupel, Inhalace, Výplach úst, Masáž, Obklady
? Objem: 5 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Tymián linalol (Thymus vulgaris linaloriferum), 5ml

100% čistý esenciální olej

Esenciální olej Tymián linalol je extrahován divoce rostoucího druhu tymiánu obsahujícího celou řadu účinných látek, který je původní bylinou západního Středomoří a jižní Evropy. Tymián je jednou z nejstarších užitkových rostlin, pěstovali ho již v Sumeru (3.000 př.n.l.), jeho vlastnosti byly známy ve starém Egyptě, kde byla silice používána do balzamovacích přípravků, antičtí Řekové a Římané ho, mimo jiné používali jako koření. To je také v současnosti jeho z hlavních použití, kde zastupuje také konzervační a proti plísňovou složku. Není potřeba zdůrazňovat jeho úlohu v cukrářské výrobě, likérnictví, v kosmetice, při výrobě toaletních potřeb, mýdla, čistících prostředků a v neposlední řadě i repelentů proti hmyzu. Působení silice je jemnější a srovnatelné s ostatními druhy silic získávaných z ostatních druhů tymiánu. Z tohoto důvodu má tato silice široké pole použití a její aplikace je vhodná i pro děti.

 

V lidové medicíně byl tymián od nepaměti používán k léčení chudokrevnosti, astmatu, zkaženého dechu, zánětu průdušek, modřin, rýmy, koliky, kašle, křečí, cukrovky, průjmu, horečky, nadýmání, zánětu dásní, dny, bolesti hlavy, zažívacích potíží, zánětu hrtanu, zánětu nervů, revmatismu, spály, uštknutí, angíny podvrtnutí, bradavic, černého kašle a k odčervení. Byl také považován za lék proti těžkým snům a melancholii a za prostředek k regulaci menstruačního krvácení, k vyvolání potratu a podpoře močení. Z tohot širokého výčtu léčebných účinků můžeme odvodit jeho antibakteriální a protiplísňové působení, posilování funkcí celého organizmu, je přirozeným analgetikem, podporuje regeneraci praněné tkáně a působí jako přírodní repelent. 

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 3 kapky s 5 ml olivového extra panenského oleje)
Aromalampa +
Difuzér + (podle návodu výrobce)
Potírání + (neředěný esenciální olej)
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně)
Obklady + (5 kapek do 1 l teplé vody)
Inhalace + (3 kapky do 3-5 dcl horké vody)
Výplach úst + (3 kapky do 2dcl vlažné vody)
Sauna/parní box +


Jen k zevnímu použití. Silice je zcela bezpečná.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.