Neohodnoceno

ARTTEC přírodní vonný olej Tymián linalol 5 ml

100% čistý esenciální olej

V lidové medicíně byl tymián od nepaměti používán k léčení chudokrevnosti, astmatu, zkaženého dechu, zánětu průdušek, modřin, rýmy, koliky, kašle, křečí, cukrovky, průjmu, horečky, nadýmání, zánětu dásní, dny, bolesti hlavy, zažívacích potíží, zánětu hrtanu, zánětu nervů, revmatismu, spály, uštknutí, angíny podvrtnutí, bradavic, černého kašle a k odčervení.

Esenciální olejíčky můžete také využít při relaxační koupeli, například v našich masážních vanách se světelnou terapií.

Masážní vana se světlem, vířivé vany, Arttec

Můžeme doručit do:
7.10.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: NAT00026
Značka: ARTTEC
379 Kč 313 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Potírání, Koupel, Inhalace, Výplach úst, Masáž, Obklady
? Objem: 5 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Typ olejíčku: Přírodní esenciální olej
? Typ zboží: Běžná cena
Položka byla vyprodána…

Tymián linalol (Thymus vulgaris linaloriferum), 5ml

100% čistý esenciální olej

Esenciální olej Tymián linalol je extrahován divoce rostoucího druhu tymiánu obsahujícího celou řadu účinných látek, který je původní bylinou západního Středomoří a jižní Evropy. Tymián je jednou z nejstarších užitkových rostlin, pěstovali ho již v Sumeru (3.000 př.n.l.), jeho vlastnosti byly známy ve starém Egyptě, kde byla silice používána do balzamovacích přípravků, antičtí Řekové a Římané ho, mimo jiné používali jako koření. To je také v současnosti jeho z hlavních použití, kde zastupuje také konzervační a proti plísňovou složku. Není potřeba zdůrazňovat jeho úlohu v cukrářské výrobě, likérnictví, v kosmetice, při výrobě toaletních potřeb, mýdla, čistících prostředků a v neposlední řadě i repelentů proti hmyzu. Působení silice je jemnější a srovnatelné s ostatními druhy silic získávaných z ostatních druhů tymiánu. Z tohoto důvodu má tato silice široké pole použití a její aplikace je vhodná i pro děti.

 

V lidové medicíně byl tymián od nepaměti používán k léčení chudokrevnosti, astmatu, zkaženého dechu, zánětu průdušek, modřin, rýmy, koliky, kašle, křečí, cukrovky, průjmu, horečky, nadýmání, zánětu dásní, dny, bolesti hlavy, zažívacích potíží, zánětu hrtanu, zánětu nervů, revmatismu, spály, uštknutí, angíny podvrtnutí, bradavic, černého kašle a k odčervení. Byl také považován za lék proti těžkým snům a melancholii a za prostředek k regulaci menstruačního krvácení, k vyvolání potratu a podpoře močení. Z tohot širokého výčtu léčebných účinků můžeme odvodit jeho antibakteriální a protiplísňové působení, posilování funkcí celého organizmu, je přirozeným analgetikem, podporuje regeneraci praněné tkáně a působí jako přírodní repelent. 

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 3 kapky s 5 ml olivového extra panenského oleje)
Aromalampa +
Difuzér + (podle návodu výrobce)
Potírání + (neředěný esenciální olej)
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně)
Obklady + (5 kapek do 1 l teplé vody)
Inhalace + (3 kapky do 3-5 dcl horké vody)
Výplach úst + (3 kapky do 2dcl vlažné vody)
Sauna/parní box +


Jen k zevnímu použití. Silice je zcela bezpečná.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme česká firma ARTTEC, která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. V naší výrobní hale v Tetčicích vyrábíme kvalitní vířivé vany, masážní boxy, hydromasážní vany, sprchové boxy a termo boxy. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce parní lázně a jako světovou novinku hydromasážní vany se světelnou terapií (chromoterapie). Naše vybrané produkty si můžete prohlédnout i na vzorkovně přímo v Tetčicích, kde vám náš personál rád poskytne potřebné informace.

Jelikož jsme výrobci, plně dohlížíme na kvalitu materiálů a zpracování produktů. O tom, že si za svojí prací stojíme, svědčí záruka na 5 let. Naší předností je možnost upravit box či vanu podle přání zákazníka, kterému tak můžeme připravit zařízení na míru. Zájemce si tak může nakombinovat různé systémy, aby plně odpovídaly jeho požadavkům (např. kombinování masážních trysek, termo baterií, chromoterapie atp.). Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte se na nás obrátit, k dispozici jsme mimo jiné i na online chatu, který je zpřístupněný na našich stránkách.

Naše firma nabízí i službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mít starosti se zapojením a zprovozněním. Servis po domluvě přijede, zařízení zapojí a vysvětlí jeho používání. Jako bonus při využití odborné montáže získáte prodlouženou záruku na 6 let. Kromě výše zmíněných produktů se firma dále zabývá prodejem širokého spektra sprchových dveří do niky, vaniček a sprchových koutů. Naše nabídka zboží je rozmanitá a vy si můžete vybrat podle různých parametrů – velikost vaničky, její výška, nabízíme široký výběr velikostí a typů sprchových dveří, včetně výběru typu skla.

Pro kompletní doplnění sortimentu, který přímo láká k relaxaci, nabízíme přírodní kosmetiku a vonné olejíčky pro prohloubení zážitku z koupele. V našich zařízeních si tak můžete kromě běžné očisty těla dopřát i aromaterapii, masáž těla pomocí trysek nebo vířivou koupel. To vše můžete doplnit i světelnou terapií, nebo v případě parního boxu saunou.

Naše firma vám také poskytne návod na údržbu zakoupeného zboží tak, aby vám správně fungovalo a vy jste mohli naše produkty co nejdéle používat. K údržbě a čištění van i sprchových koutů nabízíme ekologické čistící prostředky od francouzské firmy Briochin. Jejich obliba tkví ve snadném a efektivním použití, ale i v tom, že nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují přírodu.

Produkty si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.arttec.cz.