Neohodnoceno

Mrkev (Daucus carota), Mrkva

Látky obsažené v mrkvi (nejvíce v jejím kořeni) podporují imunitu těla a tím odolnost organizmu především proti infekcím. Zlepšují zrak, zvláště šeroslepost, která je charakteristická při nedostatku vitamínu A. Efektivní je léčba mrkví všude tam, kde dochází k dlouhodobému narušení výměny minerálních látek.

Můžeme doručit do:
9.12.2020
Skladem (5 ks)
Kód: NAT00004
Značka: ARTTEC
239 Kč 198 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Potírání
? Objem: 5 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Mrkev (Daucus carota), Mrkva, 5ml

V aromaterapii se nepoužívá.

Základní vlastností aromatického oleje z mrkve je jeho schopnost podporovat regeneraci buněk pokožky a proto se používá hlavně v kosmetice. Při aplikaci nanášením na pokožku (mírným poklepáváním napuštěným tamponem) je nutné používat ho vždy rozpuštěný v olivovém či slunečnicovém extra panenském oleji (5 kapek do 5 ml oleje). Ošetřenou pokožku nevystavovat slunečnímu záření. Rovněž jsou mu připisovány afrodiziakální účinky.

 

Mrkev je rostlina v současnosti pěstovaná jako potravina v mnoha varietách. Planě se vyskytuje výjimečně, i když v léčitelství je ceněna více pro obsah účinnějších látek. Obsahuje především karoteny, které jsou prekurzorem vitaminu A, vitamíny skupiny B, vitamín C, cukry, minerální a další pro lidský organizmus prospěšné látky. V semenech se nachází především silice a olej.

Látky obsažené v mrkvi (nejvíce v jejím kořeni) podporují imunitu těla a tím odolnost organizmu především proti infekcím. Zlepšují zrak, zvláště šeroslepost, která je charakteristická při nedostatku vitamínu A. Efektivní je léčba mrkví všude tam, kde dochází k dlouhodobému narušení výměny minerálních látek (tvorba močových kaménků, revmatické záněty kloubů, dna, apod.). Neměla by chybět při léčbě ischemické choroby srdeční, včetně doléčování následků po překonání infarktu myokardu, při jaterní dietě a při diabetu (cukrovce). Je důležitou složkou potravy těhotných žen a kojících matek, při chudokrevnosti a při oslabení organizmu z jakéhokoliv důvodu (stavy po překonání dlouhodobé nemoci, poúrazová rehabilitace, kolapsy plynoucí ze stresu a pod.). Rovněž bylo zjištěno, že látka falkarinol (falcarinol) obsažená v mrkvi může snižovat rozvoj rakoviny. Při chronické koronární nedostatečnosti (angina pectoris) je možno nálevem z mrkvových semen docílit , že po čase lze snížit nutnost podávání silných léků. Jinak je prostředkem močopudným s mírně projímavým účinkem, rozmělněná výborně hojí rány, spáleniny, vředy a podobné kožní problémy, harmonizuje střevní flóru po delší léčbě antibiotiky.

Esenciální olej je určen jen k zevnímu použití.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.