2 hodnocení

ARTTEC přírodní vonný olej Hřebíček bio 10 ml

100% čistý esenciální olej

Esenciální olej z hřebíčku disponuje výrazně desinfekční a místně znecitlivující vlastností, proto je využíván v zubním lékařství pro tlumení citlivosti zubního nervu a tím i bolestivosti. Působí mírně dráždivě. Lze jej využít jako účinnou příměs kloktadel. Jako součást masážního oleje pomáhá při revmatických bolestech nebo namožených svalech. Desinfikuje dýchací cesty a tlumí průduškové záněty.

Esenciální olejíčky můžete také využít při relaxační koupeli, například v našich masážních vanách se světelnou terapií.

Masážní vana se světlem, vířivé vany, Arttec

 

Můžeme doručit do:
3.12.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: NAT00070
Značka: ARTTEC
259 Kč 214 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Potírání, Inhalace, Výplach úst, Sauna/parní box, Masáž
? Objem: 10 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Typ olejíčku: Přírodní esenciální olej
? Typ zboží: Běžná cena
Položka byla vyprodána…

Hřebíček bio (Eugenia caryophyllata), Klinček, 10ml

100% čistý esenciální olej

Hřebíček je sušený kalich s poupětem hřebíčkovce kořenného (Syzygium aromaticum, syn. Eugenia caryophyllata) stálezeleného tropického stromu ceněného právě pro tato nerozvitá květní poupata, která jsou užívána jako koření. Ve volné přírodě bývá tento strom vysoký 10 až 20 m, při pěstování na plantážích je pro usnadnění sklizně jeho výška udržována do 5 m. Jeho pravlastí jsou nevelké ostrovy v severní části Indonésie, pravděpodobně ostrov Ambon v souostroví Moluky.
Epocha jeho pěstování začíná hluboko ve starověku, první záznamy o hřebíčku pocházejí z Číny ze 3. století př. n. l.. Produkce tohoto velmi ceněného koření, které bylo dováženo staroorientálními kulturami na Blízký východ a v období rané antiky i do Evropy, se používá převážně v kulinářství ke kořenění. Hřebíček již tehdy býval součásti kořenících směsí užívaných k ochucování masitých i sladkých jídel, včetně rýže. Pro své výrazné aroma je i součástí mnoha aromatických směsí. Touha po nalezení přístupové cesty k jeho zdroji byla považována za záruku zbohatnutí, a proto bývala jednou z hnacích sil k objevným plavbám středověkých mořeplavců okolo Afriky.
Kromě jeho aroma byly využívány i jeho anestetické (způsobující znecitlivění), antiseptické (zamezující infekci, protizánětlivý) a antivirové vlastnosti. Hlavní složkou silice extrahované z hřebíčku je organická sloučenina eugenol (kyselina hřebíčková). Je to bezbarvá až bledě žlutá olejovitá kapalina, kterou lze extrahovat např. i z muškátového oříšku, skořice a bobkového listu. Tato látka se používá jak v kosmetice a parfumérii, tak hlavně v lékařství, kde se využívá jejich silných antimikrobiálních, antivirových a protizánětlivých účinků.
Postupně byl hřebíčkovec kořenný rozšiřován do mnoha tropických oblastí s podobným klimatem jako na Molukách, ale všude se jej nepodařilo spolehlivě aklimatizovat.

 

Esenciální olej z hřebíčku disponuje výrazně desinfekční a místně znecitlivující vlastností, proto je využíván v zubním lékařství pro tlumení citlivosti zubního nervu a tím i bolestivosti. Působí mírně dráždivě. Lze jej využít jako účinnou příměs kloktadel. Jako součást masážního oleje pomáhá při revmatických bolestech nebo namožených svalech. Desinfikuje dýchací cesty a tlumí průduškové záněty.
Vnitřně lze užívat při překyselení žaludku, refluxu (stoupání žaludečních šťáv do jícnu), žaludečních vředech, žaludeční nevolnosti, střevní infekce a parazitóza. Pozor na předávkování, esenciální olej je silná koncentrace účinných látek. Stačí 1-2 kapky do 2 dcl vody.

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 6 kapek s 5 ml olivového extra panenského oleje) revmatické bolesti, bolest svalů po nezvyklé namáhavé fyzické práci
Aromalampa + (až 6 kapek podle velikosti prostředí) klidní mysl, povzbuzuje fantazii, odpuzuje hmyz, mírné afrodiziakum
Difuzér + (podle návodu výrobce)
Potírání + (neředěný esenciální olej) bolest zubů
Koupel -
Obklady -
Inhalace + (3 kapky do 3-5 dcl horké vody) průduškové záněty, virózy
Výplach úst + (3 kapky do 2dcl vlažné vody) záněty v dutině ústní, po extrakci zubů
Sauna/parní box + (až 6 kapek na tampon volně ložený v prostoru) relaxace, celkové uvolnění, chřipka, viróza, povzbuzení libida


Při zevní aplikaci může silice vyvolat podráždění pokožky. Je proto před aplikací nutno provést test snášenlivosti, nejlépe na malém kousku kůže na předloktí pravé ruky. Opatrnost při aplikaci je také nutná u jedinců s alergií na parfémy.
Nevhodné pro těhotné a kojící ženy, děti a mladistvé. Opatrnost je nezbytná i u osob s diagnostikovaným onemocněním mozku.
Vyvarovat se dlouhodobého vnitřního užívání - nejdéle 6 dnů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme česká firma ARTTEC, která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. V naší výrobní hale v Tetčicích vyrábíme kvalitní vířivé vany, masážní boxy, hydromasážní vany, sprchové boxy a termo boxy. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce parní lázně a jako světovou novinku hydromasážní vany se světelnou terapií (chromoterapie). Naše vybrané produkty si můžete prohlédnout i na vzorkovně přímo v Tetčicích, kde vám náš personál rád poskytne potřebné informace.

Jelikož jsme výrobci, plně dohlížíme na kvalitu materiálů a zpracování produktů. O tom, že si za svojí prací stojíme, svědčí záruka na 5 let. Naší předností je možnost upravit box či vanu podle přání zákazníka, kterému tak můžeme připravit zařízení na míru. Zájemce si tak může nakombinovat různé systémy, aby plně odpovídaly jeho požadavkům (např. kombinování masážních trysek, termo baterií, chromoterapie atp.). Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte se na nás obrátit, k dispozici jsme mimo jiné i na online chatu, který je zpřístupněný na našich stránkách.

Naše firma nabízí i službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mít starosti se zapojením a zprovozněním. Servis po domluvě přijede, zařízení zapojí a vysvětlí jeho používání. Jako bonus při využití odborné montáže získáte prodlouženou záruku na 6 let. Kromě výše zmíněných produktů se firma dále zabývá prodejem širokého spektra sprchových dveří do niky, vaniček a sprchových koutů. Naše nabídka zboží je rozmanitá a vy si můžete vybrat podle různých parametrů – velikost vaničky, její výška, nabízíme široký výběr velikostí a typů sprchových dveří, včetně výběru typu skla.

Pro kompletní doplnění sortimentu, který přímo láká k relaxaci, nabízíme přírodní kosmetiku a vonné olejíčky pro prohloubení zážitku z koupele. V našich zařízeních si tak můžete kromě běžné očisty těla dopřát i aromaterapii, masáž těla pomocí trysek nebo vířivou koupel. To vše můžete doplnit i světelnou terapií, nebo v případě parního boxu saunou.

Naše firma vám také poskytne návod na údržbu zakoupeného zboží tak, aby vám správně fungovalo a vy jste mohli naše produkty co nejdéle používat. K údržbě a čištění van i sprchových koutů nabízíme ekologické čistící prostředky od francouzské firmy Briochin. Jejich obliba tkví ve snadném a efektivním použití, ale i v tom, že nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují přírodu.

Produkty si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.arttec.cz.