1 hodnocení

ARTTEC přírodní vonný olej Žlutý citron bio 10 ml

100% čistý esenciální olej

V aromaterapii se doporučuje hlavně pro aromalampy a difuzéry.

Esenciální olejíčky můžete také využít při relaxační koupeli, například v našich masážních vanách se světelnou terapií.

Masážní vana se světlem, vířivé vany, Arttec

 

Můžeme doručit do:
30.9.2024
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: NAT00040
Značka: ARTTEC
209 Kč 173 Kč bez DPH
Kategorie: Esenciální oleje
Záruka: 2 roky
? Použití: Aromalampa, Difuzér, Koupel, Sauna/parní box, Masáž
? Objem: 10 ml
? Hmotnost: 0,1 kg
Typ olejíčku: Přírodní esenciální olej
? Typ zboží: Běžná cena
Položka byla vyprodána…

Žlutý citron bio (Citrus linonum), 10ml

100% čistý esenciální olej

je plodem Citrusu - česky nepřesně citroník (Citrus) - stále zeleného stromku dosahujícího výšky 3 - 10 m, který je původní v tropické a subtropické jihovýchodní Asii. V současnosti se hlavně pro Evropu pěstuje ve Španělsku a Itálii. Slovo citrus pochází ze starořeckého kedros nebo latinského cedrus, těmito slovy byly označovány rostliny s vonnými listy nebo dřevem. Počet druhů citrusů není jasný, existují totiž tisíce taxonů (skupina, které má společné určité znaky). Mnoho známých citrusů jsou hybridy a dokonce i některé dnes planě rostoucí druhy vznikly křížením.

Pro citrusové plody je charakteristický vysoký obsah vitaminu C. Ten, jak je všeobecně známo, působí na snižování krevního tlaku, zvyšuje se odolnost vlásečnic, má protizánětlivé a protialergické účinky a podporuje imunitu.

Éterický olej z citronu se získává lisováním slupky plodu, která obsahuje miniaturní váčky s touto silicí. Citronová šťáva působí antisepticky, desinfekčně a bývá pro své antioxidační vlastnosti používána jako konzervační látka. Vůně obsahových látek má velký význam v kulinářství pro ochucení potravin, silice se využívají také v parfumérii, kosmetice a hlavně v potravinářském průmyslu. S výjimkou vitaminu C neztrácejí extrahováním účinné látky obsažené v citronu své vlastnosti. Vitamín C oxiduje, t.j. dostává se do prostředí, kde se slučuje s kyslíkem a stává se látkou se zcela jinými vlastnostmi. Vyplývá z toho, že pokud je potřeba využít v plném rozsahu vitamin C obsažený v citronu, je nutné aplikovat čerstvě vylisovanou šťávu. To se týká hlavně potřeby, aby účinkoval uvnitř těla jako posilovač imunitních procesů při ataku mikroorganizmů (chřipka, nachlazení s rýmou a kašlem, angina a další virová a bakteriální onemocnění.

 

V aromaterapii se doporučuje hlavně pro aromalampy a difuzéry. U citlivých lidí může styk s kůrou plodů a citronovou silicí vyvolat nežádoucí kožní reakci, takže je nutná opatrnost.

 

Aplikace
Dávkování
Masáž + (smíchat 3 kapky s 5 ml olivového extra panenského oleje a aplikovat ihned po smíchání) dobrý prostředek pro obnovu a lesk matné kůže, pomáhá omlazovat ochablou nebo unavenou pleť, léčba pupínků a dalších kožních poruch, redukce mastné pleti, účinné vlasové tonikum, odstranění lupů
Aromalampa + (až 6 kapek podle velikosti prostoru) osvěžovač vzduchu, pomáhá zvyšovat koncentraci, zklidňuje a odstraňuje duševní únavu, vyčerpání, úzkost, nervozitu a nervové napětí
Difuzér + (dle návodu výrobce)
Potírání -
Koupel + (12 kapek do připravené vanové lázně) celkové oživení pokožky, relaxace po namáhavé fyzické práci, celulitida a strie
Obklady -
Inhalace -
Výplach úst -
Sauna/parní box + (až 6 kapek na tampon volně ložený v prostoru) celkové psychické i fyzické uvolnění


Citronový esenciální olej je určen jen k zevnímu použití. Neaplikovat v neředěném stavu!
Upozornění: olej může být mírně dráždivý pro jedince s citlivou pleťí, proto se jim nedoporučuje jeho aplikce prostřednictvím koupele a masáže.
EO citrón je také fototoxický, neaplikujte na pokožku, pokud se se budete vystavovat slunci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme česká firma ARTTEC, která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. V naší výrobní hale v Tetčicích vyrábíme kvalitní vířivé vany, masážní boxy, hydromasážní vany, sprchové boxy a termo boxy. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce parní lázně a jako světovou novinku hydromasážní vany se světelnou terapií (chromoterapie). Naše vybrané produkty si můžete prohlédnout i na vzorkovně přímo v Tetčicích, kde vám náš personál rád poskytne potřebné informace.

Jelikož jsme výrobci, plně dohlížíme na kvalitu materiálů a zpracování produktů. O tom, že si za svojí prací stojíme, svědčí záruka na 5 let. Naší předností je možnost upravit box či vanu podle přání zákazníka, kterému tak můžeme připravit zařízení na míru. Zájemce si tak může nakombinovat různé systémy, aby plně odpovídaly jeho požadavkům (např. kombinování masážních trysek, termo baterií, chromoterapie atp.). Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte se na nás obrátit, k dispozici jsme mimo jiné i na online chatu, který je zpřístupněný na našich stránkách.

Naše firma nabízí i službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mít starosti se zapojením a zprovozněním. Servis po domluvě přijede, zařízení zapojí a vysvětlí jeho používání. Jako bonus při využití odborné montáže získáte prodlouženou záruku na 6 let. Kromě výše zmíněných produktů se firma dále zabývá prodejem širokého spektra sprchových dveří do niky, vaniček a sprchových koutů. Naše nabídka zboží je rozmanitá a vy si můžete vybrat podle různých parametrů – velikost vaničky, její výška, nabízíme široký výběr velikostí a typů sprchových dveří, včetně výběru typu skla.

Pro kompletní doplnění sortimentu, který přímo láká k relaxaci, nabízíme přírodní kosmetiku a vonné olejíčky pro prohloubení zážitku z koupele. V našich zařízeních si tak můžete kromě běžné očisty těla dopřát i aromaterapii, masáž těla pomocí trysek nebo vířivou koupel. To vše můžete doplnit i světelnou terapií, nebo v případě parního boxu saunou.

Naše firma vám také poskytne návod na údržbu zakoupeného zboží tak, aby vám správně fungovalo a vy jste mohli naše produkty co nejdéle používat. K údržbě a čištění van i sprchových koutů nabízíme ekologické čistící prostředky od francouzské firmy Briochin. Jejich obliba tkví ve snadném a efektivním použití, ale i v tom, že nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují přírodu.

Produkty si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.arttec.cz.