Vážení zákazníci, veškerý prodej funguje bez omezení. Vzorkovna je dočasně uzavřena. Výdej zboží možný ve zvláštním režimu Po - Pá: 7:00 - 15:00 hod.
Neohodnoceno

Růže šípková - šípek bio (Rosa mosqueta), Ruža šípová-organický olej

100% olejový extrakt


Odvar z šípků se používá jako posilující vitamínový prostředek, např. při jarní únavě, pro zvýšení odolnosti proti chřipce, při infekčních onemocněních ledvin a močového měchýře. Po promrznutí šípky změknou a jejich dužina znatelně zesládne a tehdy se z nich připravuje víno. Kyseliny a pektiny šípků uměřeně povzbuzují činnost střev, čaj nemá projímavé, ale spíše regulační účinky. Pro přípravu vonného čaje lze použít čerstvé i sušené listy. Vonné jsou v době květů také okvětní lístky, které lze využít při výrobě nezvykle voňavého džemu a sirupu.

Můžeme doručit do:
1.12.2020
Skladem (3 ks)
Kód: NAT00061
Značka: ARTTEC
489 Kč 404 Kč bez DPH
Kategorie: Organické oleje, másla, květové vody
Záruka: 2 roky
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Růže šípková - šípek bio (Rosa mosqueta), Ruža šípová-organický olej, 50ml

100% olejový extrakt

Růže šípková je vytrvalý planě rostoucí opadavý ostnatý keř, dosahující bez opory do výšky až 3 metrů. V květnu a červnu kvete růžovými nebo bílými voňavými květy, ze kterých se vyvinou v září a říjnu jedlé šípky. V Evropě je rozšířena po většině kontinentu, na jihu přesahuje přes Středozemní moře do severozápadní Afriky. Areál jejího původního rozšíření dále sahá přes Turecko do Jihozápadní Asie a až do Střední Asie. Růže šípková byla novými osadníky zavlečena do Ameriky na celý kontinent, stejně jako do Austrálie a na Nový Zéland. V ČR je tento původní druh dosti častý, nemá však tendenci k invazivnímu šíření.
Růže šípková je považována za léčivou rostlinu po více než dva tisíce let. Údajné léčivé schopnosti růže šípkové při pokousání vzteklým psem popsal Plinius starší (římský filozof), odtud pochází i její lidový název "psí růže". Šípky obsahují hodně vitamínů, hlavně C, B1, B2, E, P, K, karotenoidy a glykosidy, asi 30 % cukrů, organické kyseliny (citrónová, jablečná, nikotinová), pektiny, třísloviny a slizy. Jemné chloupky z čnělky uvnitř šípků mohou u citlivých lidí způsobit alergickou reakci. Čerstvé šípky se používají k výrobě džemů a sirupů, sušené k přípravě nakyslého čaje v zimním období. Odvar z šípků se používá jako posilující vitamínový prostředek, např. při jarní únavě, pro zvýšení odolnosti proti chřipce, při infekčních onemocněních ledvin a močového měchýře. Po promrznutí šípky změknou a jejich dužina znatelně zesládne a tehdy se z nich připravuje víno. Kyseliny a pektiny šípků uměřeně povzbuzují činnost střev, čaj nemá projímavé, ale spíše regulační účinky. Pro přípravu vonného čaje lze použít čerstvé i sušené listy. Vonné jsou v době květů také okvětní lístky, které lze využít při výrobě nezvykle voňavého džemu a sirupu.

Nutričně vysoce hodnotný olej získaný lisováním semen šípků podporuje revitalizační procesy v pokožce. Působí jako preventivní a léčebný prostředek pro potlačení strií a jizev, vyhlazuje vrásky, revitalizuje pokožku. Na dokonale vyčištěnou pokožku a pleť se aplikuje lehkou masáží.
Vnitřně přispívá esence k odolnosti vůči mikroorganismům, povzbuzuje imunitní systém, podporuje trávení a normální funkci střevního traktu, pomáhá udržovat pevné, pružné a pohyblivé klouby.

Esenciální olej pro vnější i vnitřní použití. Nejsou známy žádné kontraindikace.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.