Neohodnoceno

Růže šípková - šípek bio (Rosa mosqueta), Ruža šípová-organický olej

100% olejový extrakt


Odvar z šípků se používá jako posilující vitamínový prostředek, např. při jarní únavě, pro zvýšení odolnosti proti chřipce, při infekčních onemocněních ledvin a močového měchýře. Po promrznutí šípky změknou a jejich dužina znatelně zesládne a tehdy se z nich připravuje víno. Kyseliny a pektiny šípků uměřeně povzbuzují činnost střev, čaj nemá projímavé, ale spíše regulační účinky. Pro přípravu vonného čaje lze použít čerstvé i sušené listy. Vonné jsou v době květů také okvětní lístky, které lze využít při výrobě nezvykle voňavého džemu a sirupu.

Můžeme doručit do:
13.6.2023
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: NAT00061
Značka: ARTTEC
489 Kč 404 Kč bez DPH
Kategorie: Organické oleje, másla, květové vody
Záruka: 2 roky
? Hmotnost: 0,1 kg
? Typ zboží: Běžná cena
Položka byla vyprodána…

Růže šípková - šípek bio (Rosa mosqueta), Ruža šípová-organický olej, 50ml

100% olejový extrakt

Růže šípková je vytrvalý planě rostoucí opadavý ostnatý keř, dosahující bez opory do výšky až 3 metrů. V květnu a červnu kvete růžovými nebo bílými voňavými květy, ze kterých se vyvinou v září a říjnu jedlé šípky. V Evropě je rozšířena po většině kontinentu, na jihu přesahuje přes Středozemní moře do severozápadní Afriky. Areál jejího původního rozšíření dále sahá přes Turecko do Jihozápadní Asie a až do Střední Asie. Růže šípková byla novými osadníky zavlečena do Ameriky na celý kontinent, stejně jako do Austrálie a na Nový Zéland. V ČR je tento původní druh dosti častý, nemá však tendenci k invazivnímu šíření.
Růže šípková je považována za léčivou rostlinu po více než dva tisíce let. Údajné léčivé schopnosti růže šípkové při pokousání vzteklým psem popsal Plinius starší (římský filozof), odtud pochází i její lidový název "psí růže". Šípky obsahují hodně vitamínů, hlavně C, B1, B2, E, P, K, karotenoidy a glykosidy, asi 30 % cukrů, organické kyseliny (citrónová, jablečná, nikotinová), pektiny, třísloviny a slizy. Jemné chloupky z čnělky uvnitř šípků mohou u citlivých lidí způsobit alergickou reakci. Čerstvé šípky se používají k výrobě džemů a sirupů, sušené k přípravě nakyslého čaje v zimním období. Odvar z šípků se používá jako posilující vitamínový prostředek, např. při jarní únavě, pro zvýšení odolnosti proti chřipce, při infekčních onemocněních ledvin a močového měchýře. Po promrznutí šípky změknou a jejich dužina znatelně zesládne a tehdy se z nich připravuje víno. Kyseliny a pektiny šípků uměřeně povzbuzují činnost střev, čaj nemá projímavé, ale spíše regulační účinky. Pro přípravu vonného čaje lze použít čerstvé i sušené listy. Vonné jsou v době květů také okvětní lístky, které lze využít při výrobě nezvykle voňavého džemu a sirupu.

Nutričně vysoce hodnotný olej získaný lisováním semen šípků podporuje revitalizační procesy v pokožce. Působí jako preventivní a léčebný prostředek pro potlačení strií a jizev, vyhlazuje vrásky, revitalizuje pokožku. Na dokonale vyčištěnou pokožku a pleť se aplikuje lehkou masáží.
Vnitřně přispívá esence k odolnosti vůči mikroorganismům, povzbuzuje imunitní systém, podporuje trávení a normální funkci střevního traktu, pomáhá udržovat pevné, pružné a pohyblivé klouby.

Esenciální olej pro vnější i vnitřní použití. Nejsou známy žádné kontraindikace.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme česká firma ARTTEC, která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. V naší výrobní hale v Tetčicích vyrábíme kvalitní vířivé vany, masážní boxy, hydromasážní vany, sprchové boxy a termo boxy. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce parní lázně a jako světovou novinku hydromasážní vany se světelnou terapií (chromoterapie). Naše vybrané produkty si můžete prohlédnout i na vzorkovně přímo v Tetčicích, kde vám náš personál rád poskytne potřebné informace.

Jelikož jsme výrobci, plně dohlížíme na kvalitu materiálů a zpracování produktů. O tom, že si za svojí prací stojíme, svědčí záruka na 5 let. Naší předností je možnost upravit box či vanu podle přání zákazníka, kterému tak můžeme připravit zařízení na míru. Zájemce si tak může nakombinovat různé systémy, aby plně odpovídaly jeho požadavkům (např. kombinování masážních trysek, termo baterií, chromoterapie atp.). Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte se na nás obrátit, k dispozici jsme mimo jiné i na online chatu, který je zpřístupněný na našich stránkách.

Naše firma nabízí i službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mít starosti se zapojením a zprovozněním. Servis po domluvě přijede, zařízení zapojí a vysvětlí jeho používání. Jako bonus při využití odborné montáže získáte prodlouženou záruku na 6 let. Kromě výše zmíněných produktů se firma dále zabývá prodejem širokého spektra sprchových dveří do niky, vaniček a sprchových koutů. Naše nabídka zboží je rozmanitá a vy si můžete vybrat podle různých parametrů – velikost vaničky, její výška, nabízíme široký výběr velikostí a typů sprchových dveří, včetně výběru typu skla.

Pro kompletní doplnění sortimentu, který přímo láká k relaxaci, nabízíme přírodní kosmetiku a vonné olejíčky pro prohloubení zážitku z koupele. V našich zařízeních si tak můžete kromě běžné očisty těla dopřát i aromaterapii, masáž těla pomocí trysek nebo vířivou koupel. To vše můžete doplnit i světelnou terapií, nebo v případě parního boxu saunou.

Naše firma vám také poskytne návod na údržbu zakoupeného zboží tak, aby vám správně fungovalo a vy jste mohli naše produkty co nejdéle používat. K údržbě a čištění van i sprchových koutů nabízíme ekologické čistící prostředky od francouzské firmy Briochin. Jejich obliba tkví ve snadném a efektivním použití, ale i v tom, že nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují přírodu.

Produkty si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.arttec.cz.