Neohodnoceno

Měsíček lékařský bio (Calendula officinalis), Nechtík lekárský-organický olej

100% olejový extrakt

Měsíček je bylina původem z jihu Evropy a Orientu, kde roste divoce asi 20 druhů. Měsíček roste divoce i v jihozápadní Asii, v Mikronésii, v západní Evropě a v oblasti Středozemního moře. Nejvíc pěstovaným a využívaným druhem tohoto rodu je měsíček lékařský, který se v zahradách pěstuje již od středověku. Bylina se odedávna používala v gastronomii a v tradičním lékařství.

Můžeme doručit do:
19.6.2023
Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: NAT00058
Značka: ARTTEC
352 Kč 291 Kč bez DPH
Kategorie: Organické oleje, másla, květové vody
Záruka: 2 roky
? Hmotnost: 0,1 kg
? Typ zboží: Běžná cena
Položka byla vyprodána…

Měsíček lékařský bio (Calendula officinalis), Nechtík lekárský, 50ml

100% olejový extrakt

Měsíček je bylina původem z jihu Evropy a Orientu, kde roste divoce asi 20 druhů. Měsíček roste divoce i v jihozápadní Asii, v Mikronésii, v západní Evropě a v oblasti Středozemního moře.Nejvíc pěstovaným a využívaným druhem tohoto rodu je měsíček lékařský, který se v zahradách pěstuje již od středověku.
Bylina se odedávna používala v gastronomii a v tradičním lékařství. Její okvětní lístky jsou jedlé a mohou se použít buď čerstvé do salátů, nebo sušené - tradičně třeba pro barvení potravin nebo jako náhražka šafránu. Z květů se dříve získávalo žluté barvivo.
Měsíček je jednou z nejúspěšnějších léčivých bylin. Vnitřně se uplatňuje při ovlivňování činnosti jater a žlučníku, pomáhá při léčbě astma a kašle, při bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i vnější záněty, uplatňuje se při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku, zánětech střev, Crohnově chorobě, ulcerózní kolitidě (zánět tlustého střeva s tvorbou vředů). Droga působí mírně sedativně, tonizuje činnost srdce při mírném poklesu krevního tlaku a působí antibioticky. Je jednou z mála léčivek, které vykazují kancerostatický efekt, zejména v oblasti trávícího ústrojí a ženských orgánů. Rovněž je úspěšná při léčení ušních a očních zánětů. Přestože její sedativní působení je mírné, ovlivňuje odolnost nervové soustavy. Obklad z rozmělněné čerstvé byliny má pozitivní vliv na křečové žíly.

 

Esenciální olej se získává z okvětních lístků. Je nenahraditelný při popáleninách, pomáhá hojit praskliny na pokožce, drobná poranění, je protizánětlivý. Zklidňuje podrážděnou kůži po opalování, působí všude tam, kde hrozí zánět. Léčí rakovinu, zejména prsů a dělohy, a uvnitřně i zevně.

Zcela bezpečná esence k zevnímu použití. Při její aplikaci se nevyskytují žádné nežádoucí účinky ani kontraindikace.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme česká firma ARTTEC, která se již 25 let zabývá výrobou a prodejem sanitárního zařízení. V naší výrobní hale v Tetčicích vyrábíme kvalitní vířivé vany, masážní boxy, hydromasážní vany, sprchové boxy a termo boxy. Pro ty nejnáročnější zákazníky máme v nabídce parní lázně a jako světovou novinku hydromasážní vany se světelnou terapií (chromoterapie). Naše vybrané produkty si můžete prohlédnout i na vzorkovně přímo v Tetčicích, kde vám náš personál rád poskytne potřebné informace.

Jelikož jsme výrobci, plně dohlížíme na kvalitu materiálů a zpracování produktů. O tom, že si za svojí prací stojíme, svědčí záruka na 5 let. Naší předností je možnost upravit box či vanu podle přání zákazníka, kterému tak můžeme připravit zařízení na míru. Zájemce si tak může nakombinovat různé systémy, aby plně odpovídaly jeho požadavkům (např. kombinování masážních trysek, termo baterií, chromoterapie atp.). Pokud potřebujete konzultaci, neváhejte se na nás obrátit, k dispozici jsme mimo jiné i na online chatu, který je zpřístupněný na našich stránkách.

Naše firma nabízí i službu „odborná montáž“, a tak nemusíte mít starosti se zapojením a zprovozněním. Servis po domluvě přijede, zařízení zapojí a vysvětlí jeho používání. Jako bonus při využití odborné montáže získáte prodlouženou záruku na 6 let. Kromě výše zmíněných produktů se firma dále zabývá prodejem širokého spektra sprchových dveří do niky, vaniček a sprchových koutů. Naše nabídka zboží je rozmanitá a vy si můžete vybrat podle různých parametrů – velikost vaničky, její výška, nabízíme široký výběr velikostí a typů sprchových dveří, včetně výběru typu skla.

Pro kompletní doplnění sortimentu, který přímo láká k relaxaci, nabízíme přírodní kosmetiku a vonné olejíčky pro prohloubení zážitku z koupele. V našich zařízeních si tak můžete kromě běžné očisty těla dopřát i aromaterapii, masáž těla pomocí trysek nebo vířivou koupel. To vše můžete doplnit i světelnou terapií, nebo v případě parního boxu saunou.

Naše firma vám také poskytne návod na údržbu zakoupeného zboží tak, aby vám správně fungovalo a vy jste mohli naše produkty co nejdéle používat. K údržbě a čištění van i sprchových koutů nabízíme ekologické čistící prostředky od francouzské firmy Briochin. Jejich obliba tkví ve snadném a efektivním použití, ale i v tom, že nejsou testovány na zvířatech a nezatěžují přírodu.

Produkty si můžete prohlédnout na našich webových stránkách www.arttec.cz.