Neohodnoceno

Měsíček lékařský bio (Calendula officinalis), Nechtík lekárský-organický olej

100% olejový extrakt

Měsíček je bylina původem z jihu Evropy a Orientu, kde roste divoce asi 20 druhů. Měsíček roste divoce i v jihozápadní Asii, v Mikronésii, v západní Evropě a v oblasti Středozemního moře. Nejvíc pěstovaným a využívaným druhem tohoto rodu je měsíček lékařský, který se v zahradách pěstuje již od středověku. Bylina se odedávna používala v gastronomii a v tradičním lékařství.

Můžeme doručit do:
4.12.2020
Skladem (5 ks)
Kód: NAT00058
Značka: ARTTEC
352 Kč 291 Kč bez DPH
Kategorie: Organické oleje, másla, květové vody
Záruka: 2 roky
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Měsíček lékařský bio (Calendula officinalis), Nechtík lekárský, 50ml

100% olejový extrakt

Měsíček je bylina původem z jihu Evropy a Orientu, kde roste divoce asi 20 druhů. Měsíček roste divoce i v jihozápadní Asii, v Mikronésii, v západní Evropě a v oblasti Středozemního moře.Nejvíc pěstovaným a využívaným druhem tohoto rodu je měsíček lékařský, který se v zahradách pěstuje již od středověku.
Bylina se odedávna používala v gastronomii a v tradičním lékařství. Její okvětní lístky jsou jedlé a mohou se použít buď čerstvé do salátů, nebo sušené - tradičně třeba pro barvení potravin nebo jako náhražka šafránu. Z květů se dříve získávalo žluté barvivo.
Měsíček je jednou z nejúspěšnějších léčivých bylin. Vnitřně se uplatňuje při ovlivňování činnosti jater a žlučníku, pomáhá při léčbě astma a kašle, při bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i vnější záněty, uplatňuje se při vředové chorobě žaludku a dvanáctníku, zánětech střev, Crohnově chorobě, ulcerózní kolitidě (zánět tlustého střeva s tvorbou vředů). Droga působí mírně sedativně, tonizuje činnost srdce při mírném poklesu krevního tlaku a působí antibioticky. Je jednou z mála léčivek, které vykazují kancerostatický efekt, zejména v oblasti trávícího ústrojí a ženských orgánů. Rovněž je úspěšná při léčení ušních a očních zánětů. Přestože její sedativní působení je mírné, ovlivňuje odolnost nervové soustavy. Obklad z rozmělněné čerstvé byliny má pozitivní vliv na křečové žíly.

 

Esenciální olej se získává z okvětních lístků. Je nenahraditelný při popáleninách, pomáhá hojit praskliny na pokožce, drobná poranění, je protizánětlivý. Zklidňuje podrážděnou kůži po opalování, působí všude tam, kde hrozí zánět. Léčí rakovinu, zejména prsů a dělohy, a uvnitřně i zevně.

Zcela bezpečná esence k zevnímu použití. Při její aplikaci se nevyskytují žádné nežádoucí účinky ani kontraindikace.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.