Neohodnoceno

Aloe Vera bio (Aloe vera, syn. Aloe barbadensis)-organický olej

Olejový extrakt z gelu aloe pravé má z hlediska léčení popálenin (a to i II. a III. stupně) komplexní účinek. Podporuje rychlejší hojení, zvláčňuje, je antivirotický, antibakteriální a antimykotický. Při jeho aplikaci se vytváří na povrchu rány zvlhčující film, působí protizánětlivě, podporuje růst fibroblastů (základní buňka vazivové tkáně), urychluje granulaci nové pokožky a dochází k rychlejší obnově cévního zásobení. Je účinný na lehká řezná poranění a odřeniny, otlaky, bodnutí krev sajícím hmyzem či žihadlem.

Můžeme doručit do:
4.12.2020
Skladem (> 5 ks)
Kód: NAT00056
Značka: ARTTEC
349 Kč 288 Kč bez DPH
Kategorie: Organické oleje, másla, květové vody
Záruka: 2 roky
? Hmotnost: 0,1 kg
Zboží: Běžná cena

Aloe Vera bio (Aloe vera, syn. Aloe barbadensis), Aloe Vera, 50ml

100% olejový extrakt

Aloe jsou suchomilné, sukulentní rostliny, které umí shromažďovat ve svém těle (stonku nebo listech) vodu. Je známo více než 500 druhů, které jsou původní v subtropické Africe. Rostou zejména na jihu, v horách, u pobřeží a na ostrovech včetně Sardinie, Madagaskaru a Arabského poloostrova. Šťávy některých druhů se používají v lékařství, nejvíce se pěstují jako okrasné rostliny a druh Aloe perfoliata poskytuje z listů textilní surovinu - mauricijské konopí. Nejznámějším zástupcem je aloe pravá (Aloe vera). V současné době je aloe pravá pěstována nebo roste zplanělá v klimaticky příhodných oblastech téměř celého světa. Jako léčivá rostlina je využívána již po tisíce let. Nejstarší důkazy o jejím využití pocházejí z raného Egypta z doby před 6000 lety. První písemné zmínky užívání aloe byly nalezeny na hliněných tabulkách ze staré Mezopotámie (asi 1750 před naším letopočtem). Aloe byla v této době používána při léčbě infekcí, kožních problémů a jako projímadlo. Také starověcí Řekové a Římané ji používali, především k léčbě ran. Ve středověku v Evropě byla aloe používána k léčení ekzémů, zejména ve Španělsku, Portugalsku a v Itálii. Španělští dobyvatelé ji sebou přinesli do tropické Ameriky. Tradiční indická, čínská i arabská medicína ji do současnosti řadí mezi stěžejní léčivé byliny. V poslední době její mnohostranné účinky objevuje i západní medicína a potvrzují je četné vědecké studie.
Aloe poskytuje dva základní produkty s odlišným působením a využitím, známé jako gel a latex. Gel z aloe se aplikuje zejména zevně na spáleniny, drobnější poranění a odřeniny. Jeho komplexní hojivý účinek je připisován obsaženým polysacharidům. Tyto látky snadno degradují (znehodnocují se), proto je pro účinnost výsledného produktu velmi zásadní způsob zpracování. Pro domácí použití je nejlepší čerstvý gel z listů.
Latex je obsažen ve vodivých pletivech v pod-pokožkové části listu. Při podání vnitřně působí mj. jako razantní projímadlo. Hlavní účinnou látkou je glykosid barbaloin, který při průmyslovém zpracování je z gelu odstraňován, neboť je podezřelý z karcinogennosti. Čistý gel je zcela netoxický a produkty z něj jsou součástí nepřeberného množství potravinových, medicínských i kosmetických přípravků. Přidává se do různých léčivých přípravků, čajů, mléčných výrobků, zmrzliny a cukrovinek. Je součástí řady kosmetických výrobků, jako jsou hydratační krémy, krémy na ruce a obličej, pleťová mléka, mýdla, opalovací krémy, šampóny a vlasová tonika, holicí kosmetika, přísady do koupele, líčidla aj.. Rovněž je součástí čisticích prostředků, dětských plenek a latexových rukavic. Kosmetický průmysl proklamuje omlazující, zvlhčující a léčivé účinky přípravků na pleť s gelem z aloe, publikované výsledky medicínského výzkumu však proklamovaný účinek ani zdaleka nepotvrzují, neboť jedním z problémů je nestabilita účinných složek v gelu, které se rychle okysličují a ztrácejí tak svou účinnost.
Aloe-emodin, látka obsažená v malém množství v listech aloe pravé, má protirakovinné působení. Bylo zjištěno, že působí cytotoxicky proti některým typům nádorů, včetně leukemických, zatímco normální buňky nepoškozuje. Acemanan hydrogel, extrakt z gelu, má využití v zubním lékařství. Urychluje hojení po extrakci zubu, hojí afty, redukuje množství zubního plaku, tlumí zánět dásní a zánětlivé onemocnění známé jako lichen planus.
Gel je oblíbenou bylinou v domácím lékařství a v léčitelství. V tradiční indické ajurvédské medicíně je aloe používána vnitřně jako laxativum (projímadlo), odčervovadlo, přípravek na léčení hemeroidů a také jako děložní stimulans pro regulaci menstruace. Zevně je aplikována zejména na ekzémy a lupénku. V tradiční čínské medicíně se aloe vnitřně používá při zácpě, gastritidě, špatném trávení, bolestech břicha, kožních problémech, pálení žáhy, hypertenzi (zvýšený krevní tlak) nebo hypotenzi (nízký krevní tlak), při bolestech hlavy a závratích. Zevně se aplikuje na popáleniny, omrzliny, odřeniny, pokousání hmyzem, akné a hemeroidy.

 

Olejový extrakt z gelu aloe pravé má z hlediska léčení popálenin (a to i II. a III. stupně) komplexní účinek. Podporuje rychlejší hojení, zvláčňuje, je antivirotický, antibakteriální a antimykotický. Při jeho aplikaci se vytváří na povrchu rány zvlhčující film, působí protizánětlivě, podporuje růst fibroblastů (základní buňka vazivové tkáně), urychluje granulaci nové pokožky a dochází k rychlejší obnově cévního zásobení. Celkově se rána rychleji uzavírá a snižuje se v ní množství odumřelé tkáně. Pomáhá i v případě popálenin po ozařování a jako prevence proti jejich vzniku. Je účinný mj. na lehká řezná poranění a odřeniny, otlaky, bodnutí krev sajícím hmyzem či žihadlem, pohmožděniny, akné a kazy na pleti, kožní vředy a ekzémy. Různé studie potvrdily ochranné působení proti škodlivému gama záření, měkkému rentgenovému záření, UV-B záření a imunostimulující účinky. V aromaterapii je doporučován v případě celkového vyčerpání z enormního pracovního nasazení.
Olejový extrakt je pro vnější aplikaci netoxický.
Aplikace je možná podle potřeby i vícekrát denně a bez omezení.
Kontaktní dermatitida, erythrema (svědivá vyrážka) nebo fotosenzitiva jsou nepravděpodobné.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost ARTTEC s.r.o. nabízí široký sortiment pro Vaši koupelnu. Sprchové boxy s vaničkou z litého mramoru vlastní výroby a 5 letou zárukou. Sprchové kouty, zástěny a dveře do Niky s nejšiřším výběrem na českém trhu.